Доступність посилання

ТОП новини

Огляд західної преси: Референдум у Польщі про вступ до ЄС.


Василь Дарчук Огляд західної преси: Референдум у Польщі про вступ до ЄС.

Прага, 10 травня 2003 – Західні коментатори продовжують відгукуватися на загальний референдум у Польщі у справі вступу країни до Європейського союзу. Оглядачі схвально оцінюють рішення більшості поляків прилучитися до ЄС, що у Польщі вважають виправленням історичної помилки і що мало би гарантувати економічний розвиток і безпеку країни.

Приналежність Польщі до Європейського союзу і до оборонного союзу НАТО, пише британська газета «Файненшл таймс», створить у цій країні, якої в 19 столітті не було на карті і яка в 20-му була під диктатом комуністичного режиму, атмосферу безпеки і процвітання. Тим часом, що може Польща принести до Європейського союзу? На думку «Файненшл таймс», Польща може бути корисною своєю близькістю до Білорусі, України і Молдови, які газета називає поясом забутих країн, які найближчим часом могли би теж прилучитися до Європейського союзу або ж до Росії. Політична нестабільність у цих країнах може створювати загрозу і для ЄС. Якраз тут Польща може бути інструментом так званої «остполітік» і служити мостом між Європейським союзом і згаданими країнами.

Інша британська газета «Ґардіян» теж привітала результати референдуму в Польщі, цитуючи Папу Римського, за словами якого вступ до Польщі до Європейського союзу є «актом історичної справедливості».

Американська газета «Крісчен саєнс монітор» пише, що вступ Польщі до ЄС є відповідним моментом для відродження польського народу. Свого часу сильна в Європі держава, Польща була поділена пізніше між Росією і Австро-Угорщиною. Короткотривала незалежність Польщі після першої світової війни закінчилася німецькою, а потім сталінською окупацією.

Далі газета дає високу оцінку недавньому рішенню Польщі підтримати воєнну акцію США в Іраку, вважаючи цей крок доказом зрілої і самостійної політики. Хоча газета передбачає певні труднощі Польщі, де безробіття сягає 18%, особливо на перших порах після вступу до Європейського союзу, проте лише членство в ЄС може гарантувати завершення економічних реформ і вихід країни із кризи.

Тим часом коментатор австрійської газети «Ді Прессе» Вольфґанґ Бем підкреслює, що Польща, яка територією дорівнює Іспанії, є однією з найбільших країн – кандидатів до Європейського союзу і водночас найбільшим ризиком для союзу. Ідеться про ризик економічний. Хоча останніми роками Польщі вдалося досягти значного прогресу, четверта частина населення залежить від сільського господарства, що коментатор називає економічною бомбою з годинниковим механізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG