Доступність посилання

ТОП новини

Білоруський президент заявляє, що стосовно створення “союзу чотирьох” інтереси Білорусі та України здебільшого збігаються, тому Мінськ хоче виступати з Києвом консолідовано


Юрій Свірко Білоруський президент заявляє, що стосовно створення “союзу чотирьох” інтереси Білорусі та України здебільшого збігаються, тому Мінськ хоче виступати з Києвом консолідовано.

Білоруський президент заявляє, що стосовно створення “союзу чотирьох” інтереси Білорусі та України здебільшого збігаються, тому Мінськ хоче виступати з Києвом консолідовано.

Олександр Лукашенко зробив цю заяву, приймаючи прем’єр-міністра України Віктора Януковича, який перебуває з візитом у Білорусі. Після розмови з президентом Лукашенком український прем’єр відвідав свою історичну батьківщину - селище Януки у Вітебській області - яка насправді може й не мати зв’язків з Віктором Януковичем.

Як сенсацію сприйняли в Мінську заяву президента Олександра Лукашенка про спільність інтересів Білорусі та України в перебігу формування Організації регіональної інтеграції за участю Росії та Казахстану. Приймаючи у себе українського прем’єра Віктора Януковича, білоруський лідер нагадав йому про “союз чотирьох” і сказав:

Олександр Лукашенко: Як в Україні розуміють це і до якого рівня Україна готова йти – щоб нам теж знати, яку позицію тут займати. Ми б хотіли виступати з Україною консолідовано, тому що інтереси багато в чому збігаються.

Раніше Олександр Лукашенко про консолідовану позицію з Україною ніколи не заявляв. Навпаки, український президент Леонід Кучма був для білоруського колеги прикладом того, хто гальмує інтеграцію в СНД. До того ж, Лукашенко завжди казав про білорусько-російську єдність, а тут раптом наголосив на спільності інтересів Києва та Мінська.

З Мінського тракторного заводу Віктор Янукович поїхав до селища Януки Докшицького району Вітебської області, яке називають історичною батьківщиною прем’єр-міністра України. Проте офіційна білоруська газета “Звязда” напередодні візиту видрукувала статтю, з якої стало зрозуміло, що прем”єр міг поїхати не туди, куди треба. Цитую “Звязду”: “Співробітники українського посольства з’ясували, що під описання селища, у Білорусі підпадає всього два населені пункти: Януки у Вітебській області та Януковичі в Мінській. Приїхали по черзі до обох селищ, спробували розпитати місцевих мешканців. І в Януках бабуся 1922-го року народження пригадала: було таке, від’їжджали масово односельці, починаючи з першої світової війни – хто до Донбасу, хто до Польщі, хто до Прибалтики… Після огляду місцевого цвинтаря, де всі поховані– Януковичі, комісія переконалася: воно, те саме селище!”

Отже, офійційних підтверджень, що дід українського прем’єра мешкав саме в цьому селищі Януки на Вітебщині, немає. За словами заступника голови Докшицького райвиконкому Анатолія Ванюшина, архіви сусідніх міст Білорусі зв’язок Віктора Януковича з Януками не підтвердили. “Полоцький архів жодних даних не дав, Молодечненський – теж, Глибоцький – нічого. Надія поки на Вільнюс”, – заявив Анатолій Ванюшин і додав, що радянська влада до Януків прийшла тільки 1939 року, а до того селище було під панською Польщею. Тому походження прем’єр-міністра України треба виявляти в литовських або польських архівах. Далі знов цитую “Звязду”: “А ось зараз ціла бригада відповідальних осіб з’ясовувала, що до чого. На жаль, Віктор Федорович не знає імені та імені по батькові свого прадіда, тому неможливо з упевненістю сказати, чи похований той на місцевому цвинтарі, чи залишилася в селищі його хата, і навіть де вона могла стояти. Не пам’ятають і люди. А людей залишилося – 6 осіб на 6 дворів, три з яких опустіли”. Незважаючи на цю статтю, Вітебська область добре підготувалася до приїзду глави українського уряду. В Януках Віктора Януковича зустріли хлібом-сіллю губернатор Вітебщини та керівник Докшицького району. Перед цвинтарем зробили новий невеликий міст та вкопали хрест, до якого український прем’єр та його дружина поклали квіти, вшановуючи пам’ять предків. “Може, і рідних – хто зараз знає?” – пише “Звязда”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG