Доступність посилання

ТОП новини

Парламентськi комiтети у Сербiї обговорюють твердження опозицiї, що заступник прем’єра Чедомир Йованович свого часу зустрiчався iз членами злочинного угруповання, яке скоїло замах на голову уряду Зорана Джинджича


Михайло Рамач Парламентськi комiтети у Сербiї обговорюють твердження опозицiї, що заступник прем’єра Чедомир Йованович свого часу зустрiчався iз членами злочинного угруповання, яке скоїло замах на голову уряду Зорана Джинджича

Белград, 23 червня 2003 – На сторiнках преси упродовж кiлькох мiсяцiв точилася полемiка щодо зв’язкiв вiце-прем’єра з лiдерами банди наркодилерiв. Спiвробiтники колишнього президента Югославiї Воїслава Коштуниці стверджували, що Йованович зустрiчався зі злочинцями , що деяких навiть вiдвiдував у тюрмi. Про це минулого тижня свiдчили двоє працiвникiв белградської в’язницi. Мiнiстр юстицiї звернувся до мiнiстра полiцiї з вимогою з’ясувати, в чому справа. Чедомир Йованович нарештi погодився розповiсти про усi подробицi. Вiдповiднi державнi, вiйськовi й полiцейськi органи звiльнили його вiд повинностi зберiгати державнi й вiйськовi таємницi.

Заступник голови уряду, як можна було припустити, вiдкинув усi звинувачення й натомiсть звинуватив своїх опонентiв. Вiн каже, що контактував iз лiдерами злочинного угруповання пiвтора року тому, пiд час бунту Пiдроздiлу спецполiцiї. Йованович пояснює, що це зробив iз бажання нормалiзувати ситуацiю, оскiльки на даний час прем’єр і мiнiстр полiцiї перебували за кордоном.

А щодо вiдвiдин в’язнiв, Йованович каже, що вiн зустрiчався не iз наркодилерами, а з екс-президентом Слободаном Милошевичем та iз колишнiм начальником полiтичної полiцiї Радомиром Марковичем. Вiд згаданого вiн вимагав вiдповiсти на запитання, кому той передав окремi досьє з полiцейських архiвiв. За словами вiце-прем’єра, Маркович передав досьє спiвробiтникам Воїслава Коштуниці.

Йованович накiнець ствердив, що до усiх скандалiв були причетнi сили, якi виступають проти спiвробiтництва Белграда з Мiжнародним трибуналом у Гаазi. Iншими словами – Воїслав Коштуниця та його партiя.

Ймовірно, припускаючи, про що йтиме мова на сесiї двох парламентських комiтетiв, Коштуниця ще у недiлю заявив, що його опоненти манiпулюють пiдробленими документами. Колишнiй президент стверджує, що його партiя посилається не на сфабрикованi папери, а на живих свiдкiв.

Мас-медiа кiлька днiв повiдомляли, що нинiшня сесiя могла б стати драматичною та вирiшальною. Важко сказати, кому були потрiбнi гучнi заяви про розкриття державних таємниць та про остаточне з’ясування низки афер. Нiхто нiчого не з’ясував. Оглядачi згоднi в тому, що триває нещадна боротьба за владу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG