Доступність посилання

ТОП новини

Скандал довкола компанії “Кримхліб”


Володимир Притула Скандал довкола компанії “Кримхліб”

Симферополь, 02 липня 2003 - Хлібна криза, яка виникла в державі, в Криму призвела до скандалу довкола компанії “Кримхліб”, точніше, – до її незаконної, на думку урядовців, приватизації.

Володимир Притула

Біля будинку кримського уряду в середу зранку кипіли пристрасті. До трьохсот прихильників Компартії, переважно пенсіонерів, пікетували Раду міністрів автономії і навіть на короткий час заблокували головний вхід до неї. Агресивно налаштовані пікетувальники вимагали зниження цін на хліб та інші продукти, а також відставки кримського прем’єра Сергія Куницина і розпуску Верховної Ради Криму. У резолюції, ухваленій на мітингу, мовиться, що за підвищенням цін на хліб стоять, цитую, “злодії з Кабінету міністрів”, – кінець цитати. Але кримські урядовці, схоже, знайшли іншого винуватця ситуації, що виникла в Криму, коли різко зросли ціни на хліб і на інші продукти першої необхідності.

В середу ж 1-й віце-прем’єр уряду автономії Анатолій Корнійчук заявив на прес-конференції у Симферополі, що зростання цін спровокувало відкрите акціонерне товариство “Кримхліб”. “ “Кримхліб” віроломно, без попередження уряду, без надання розрахунків до Міністерства економіки Криму, самостійно підняв ціни на хліб, що, природно, викликало в населення неадекватну реакцію”, - сказав пан Корнійчук. За його словами, керівництво цього підприємства, яке контролює понад 40% хлібного ринку Криму, свого часу відмовилося купувати недорогу пшеницю та борошно з республіканського та державного резерву, а тепер посилається на дорожнечу сировини.

На думку кримського 1-го віце-прем’єра, за останніми подіями на хлібному ринку Криму стоять намагання певних економічних структур довести “Кримхліб” до банкрутства і забрати 47% акцій цього кримського монополіста, які ще перебувають у власності автономії. Більше того, Анатолій Корнійчук заявив про незаконність приватизації контрольного пакету акцій “Кримхліба”: “Незрозумілим чином 51% акцій, які мали отримати сільгоспвиробники, потрапили до лізінгової компанії “Хліб України”. І сьогодні виходить цікава картина: після того, як з’явився власник контрольного пакета, “Кримхліб” з прибуткового підприємства почав перетворюватися у збиткове”, - сказав Анатолій Корнійчук. Водночас він повідомив, що за рішенням кримського уряду розпочалася тотальна перевірка цього підприємства, і вже за першими результатами порушені 2 кримінальні справи, в тому числі – щодо його незаконної приватизації. На прес-конференції була присутня гендиректор “Кримхліба” Тетяна Хміль, але вона, фактично, не відповіла на закиди урядовців, а після прес-конференції одразу покинула приміщення кримського уряду.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG