Доступність посилання

ТОП новини

Триває скандал довкола компанії “Крим-хліб”


Володимир Притула Триває скандал довкола компанії “Крим-хліб”

Симферополь, 07 липня 2003 - В Криму триває хлібний скандал. Скориставшись кризою, що виникла в Україні у зв’язку з подорожчанням продуктів, кримський уряд посилив тиск на найбільшого місцевого виробника хлібо-булочних виробів - компанію “Крим-хліб”, керівництво якої вже заявило про зниження цін. Але урядовий тиск не зменшується.

Наприкінці минулого тижня пожежна і санітарно-епідеміологічна служби Криму призупинили роботу чотирьох симферопольських і двох керченських крамниць компанії “Крим-хліб”. Це стало результатом перевірок, які від початку місяця проводять контролюючі структури автономії. Крім того, “Крим-хліб” уже тиждень перевіряють Антимонопольний комітет, Республіканський комітет із захисту прав споживачів, Державна комісія контролю за цінами та інші служби. Офіційні представники компанії, в тому числі керівник прес-служби “Крим-хлібу” Сергій Лашко сьогодні відмовилися коментувати ситуацію, але джерела в керівництві цього кримського підприємства повідомили, що такі дії “дестабілізують роботу компанії і сіють паніку серед працівників “Кримхлібу”, які вже були готові вийти на вулиці і пікетувати Раду міністрів автономії”.

Скадал довкола “Крим-хлібу” розгорівся десять днів тому, коли цей кримський хлібний монополіст більш ніж на 30% підняв ціни на свою продукцію, причому, без погодження з кримським урядом. Останній звинуватив керівництво “Крим-хлібу” в самоуправстві і розпорядився розслідувати не тільки причини підвищення цін на хліб, але й законність приватизації цього підприємства. Місцеві спостерігачі відзначили, що весь урядовий гнів був спрямований лише на “Крим-хліб”, у той час, як інший крупний виробник хлібобулочних виробів – “Кримспоживспілка” та більш дрібні підприємства – виявилися поза увагою Ради міністрів АРК.

Ще кілька днів тому генеральний директор відкритого акціонерного товариства “Крим-хліб” Тетяна Хміль публічно заявляла про відвертий тиск уряду автономії і несправедливість висунутих ним обвинувачень. Сьогодні ж на цю тему офіційно в компанії “Крим-хліб” ніхто не говорить. 3ате її прес-служба повідомила, що з третього липня ціни на основні види виробленого хліба компанія знизила на 11-12 копійок. Кілька днів тому “Крим-хліб” з власної ініціативи вже знижував ціни на свою продукцію, але лише на 5-7 копійок. Тепер це зроблено відповідно до постанови Ради міністрів АРК, ухваленої того ж 3-го липня. Згідно з цим же рішенням, уряд автономії створив спеціальні групи для посилення контролю за ситуацією на ринку зерна. До їхнього складу входять співробітники Служби безпеки, МВС, прокуратури і податкової адміністрації. Як повідомила урядова прес-служба з посиланням на слова кримського прем’єра Сергія Куницина, такі групи створені в кожному місті і районі автономної республіки і зараз займаються “інвентаризацією кожного гектара кримської орної землі”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG