Доступність посилання

ТОП новини

Президенти України Леонід Кучма і Польщі Олександр Квасневський відкрили пам`ятник українсько-польського примирення “Пам`ять – скорбота – єднання” в селі Павлівці, яке 60 років тому було місцем трагічних подій на Волині


-- no author -- Пам`ятник являє собою дві стели з чорного мармуру, які поєднуються зверху дугою, в центрі якої - дзвін. На стелах українською та польською мовами написані слова “Пам`ять – скорбота – єднання”.

Пам`ятник являє собою дві стели з чорного мармуру, які поєднуються зверху дугою, в центрі якої - дзвін. На стелах українською та польською мовами написані слова “Пам`ять – скорбота – єднання”.

Після відкриття пам`ятника президенти України та Польщі оприлюднили спільну заяву про примирення з нагоди 60-річниці трагедії на Волині. Потому вони підписали цю заяву і помістили її в капсулу, яка буде покладена до підніжжя пам`ятника.

Сьогодні в частині цвинтаря Павлівки, де поховані поляки, відбулася літургійна служба і церемонія покладання вінків до центральних хрестів. Літургію проводив митрополит Львівський Мар`ян Яворський.

Потім була проведена літургійна служба на православній частині цвинтаря. Тут відбулась церемонія покладання вінків до братської могили жителів села Павлівки, які загинули в 1941-1945 роках. На православній частині цвинтаря літургійну службу провів архієпископ Української православної церкви Симеон.

Віддати шану полякам та українцям, загиблим під час трагічних подій на Волині, прийшли близько трьох тисяч осіб. Подію висвітлювали 222 журналісти, з них 138 – польських.

Люди, які прийшли до пам`ятника і на цвинтар, тримали українські і польські прапори і плакати з написами: “Український народ - за розвиток добросусідських відносин з Республікою Польщею”, “Трагедія Волині – спільний біль українського і польського народів”, “Минуле має єднати, а не роз`єднувати”, “Вшанування пам`яті загиблих поляків і українців – наш християнський обов`язок перед ними і власною совістю”.
XS
SM
MD
LG