Доступність посилання

ТОП новини

Під управлінням тимчасової адміністрації військ США та антитерористичної коаліції Ірак сьогодні відзначає 35- річчя партії “Баас”


Мирослава Гонгадзе Під управлінням тимчасової адміністрації військ США та антитерористичної коаліції Ірак сьогодні відзначає 35- річчя партії “Баас”

Вашингтон, 17 липня 2003 - Незважаючи на те, що війна в цій країні офіційно завершена ще в травні цього року, кількість жертв серед військ коаліції за останні два місяці примушує багатьох спостерігачів говорити про початок партизанської війни в Іраку.

До річниці правління соціалістичної партії “Баас” в Іраку арабський супутниковий канал „Аль Арабія” поширив аудіозапис, як вони стверджують, з голосом поваленого диктатора Саддама Гуссейна .

“Адміністрація окупантів ухвалює рішення на основі директив з Вашингтона, Тель-Авіва і Лондона. Ці люди будуть виконувати вказівки. Їхня мета розділити великий Ірак. Окупанти планують захопити і розділити Ірак,” – сказав голос, що як стверджує телеканал, належить Гуссейну. Колишній іракський лідер вкотре назвав безпідставними звинувачення про те, що Ірак володів зброєю масового знищення.

Оглядачі стверджують, що трансляція так званого звернення Саддама до народу мала на меті підняти дух тих, хто сьогодні здійснює терористичні напади на війська коаліції. Новопризначений командувач американських військ в Іраку генерал Джон Абізаід заявляє, що його солдати стикаються зі скоординованим партизанським спротивом. Він вважає, що атаки з боку іракських бойовиків добре сплановані і носять характер класичної партизанської війни. Джон Абізаід:

“Ми спостерігаємо угруповання по 6-8 осіб, озброєні гвинтівками типу “Калашников” та іншою зброєю. Вони атакують нас у вибраних ними місцях. Вони отримують фінансову допомогу, очевидно, від регіональних лідерів і діють за тактикою партизанської війни,” – каже новопризначений генерал. Він також характеризує питання безпеки в Іраку, як конфлікт на низькому рівні.

“Але це все ж таки війна, і наші солдати роблять надзвичайну роботу, стикаючись з цими проблемами,”- заявив Джон Абізаід.

Слова генерала окреслили чітку зміну погляду Вашингтона на події в Іраку. Практично вперше після офіційного завершення війни Пентагон визнав, що в Іраку діють не просто окремі ізольовані угруповання, а спротив, організований і керований ззовні.

Проблема підтримки миру та безпеки в цій країні практично повністю сьогодні лягає на плечі військ коаліції США та Великобританії, яких підтримують Польща, Болгарія, Румунія, Угорщина, Литва, Україна Іспранія та деякі країни Латинської Америки. Вони обіцяли направити 5 тисяч солдатів для допомоги у патрулюванні території.

Індія днями відмовилась без мандату ООН вислати 15 тисяч своїх солдатів для охорони північних кордонів Іраку. Німеччина та Франція також продовжують наполягати на тому, що без рішення НАТО відправлення військ у зону конфлікту є недопустимим.

Конфлікт в Іраку не обіцяє швидкого завершення. Аналітики стверджують, що потрібно ще не менше року для того, щоб встановити відносний рівень довіри між населенням країни та військовими й тимчасовим урядом.

Варто зазначити, що кількість жертв серед військ коаліції в Іраку сьогодні прирівнялалась до кількості вбитих під час конфлікту у Перській Затоці у 1991 році. Ця цифра складає не більше 200 солдатів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG