Доступність посилання

ТОП новини

Фонд держмайна України докладає всiх зусиль для якнайшвидшого скасування рiшення Стокгольмського арбiтражу про стягнення з нього 40 мільйонів доларів i судових рiшень в iнших країнах про арешт державного майна України. Фонд сподiвається на позитивний результат найближчим часом


-- no author -- Про це заявив заступник голови ФДМ Дмитро Парфененко на прес-конференцiї сьогодні.

Про це заявив заступник голови ФДМ Дмитро Парфененко на прес-конференцiї сьогодні.

За його словами, вiдома адвокатська фiрма "Морган i Льюїс" опротестує рiшення судiв Францiї, Канади i Бельгiї (i, можливо, США i Голландiї в разi ухвалення там подiбних рiшень) про арешти українського держмайна для забезпечення рiшення Стокгольмського арбiтражу. Крiм того, сказав заступник голови ФДМ, за дорученням України апеляцiю на рiшення Стокгольмського арбiтражу готують шведськi адвокати.

Дмитро Парфененко наголосив, що iноземнi суди здiйснили "пiдмiну понять", коли ототожнили майно ФДМ з майном держави i державних компанiй. "У Фонду держмайна на балансi тiльки будiвля в Києвi на вулицi Кутузова", - сказав вiн. На думку заступника голови ФДМ, рiшення Стокгольмського арбiтражу позбавлене логiки, оскiльки вкладення компанiї “TMR Energy Limited”, яка вимагає з Фонду 40 мільйонів доларів, за весь час не перевищували 0,5 мільйона доларів.

Як повiдомлялося, на основi рiшення Стокгольмського арбiтражу вiд 30 травня 2002 року за позовом компанiї “TMR Energy Limited” до ФДМ у Канадi на початку липня був заарештований лiтак АН-124-100 "Руслан".

Українське МЗС рекомендувало тимчасово припинити польоти лiтакiв, що є державною власністю, до країн, в яких визнане рiшення Стокгольмського арбiтражу, до розв''язання питання про арешт українського лiтака. Крiм того, посольствам у цих країнах доручено вжити всiх можливих превентивних заходiв, щоб уникнути арешту державних активiв України на територiї цих держав.

МЗС звернулося до ФДМ з пропозицiєю вивчити можливiсть оскарження рiшення Верховного суду Канади про арешт "Руслана".
XS
SM
MD
LG