Доступність посилання

ТОП новини

Візит Президента на Донбас


Сергій Гармаш Візит Президента на Донбас

Донецьк, 21 липня 2003 - У суботу в Донецьку Президент Кучма освідчувався в любові Донбасу і висловив переконання, що вже у вересні буде підписана угода про зону вільної торгівлі між Україною, Росією, Білорусією та Казахстаном.

“Я хочу відвертим бути і на початку сказати, що я влюбльонний в Донбас. З кожним разом. Коли я приїжджаю сюди, я його бачу іншим, оновленим, особливо обличчя людей зовсім іншими стають”. Так розпочав свою прес-конференцію в Донецьку Леонід Кучма, який відвідав Донеччину, щоб узяти участь в урочистостях, присвячених Дню металурга.

І саме в Донецькому регіоні, який економічно тісно пов’язаний з Росією, Президент прокоментував перспективи зони вільної торгівлі між Україною, Росією, Казахстаном та Білоруссю. Він переконаний, що у вересні відповідна угода вже буде підписана. Підстави для такої впевненості Леонід Кучма отримав на останній зустрічі з російським прем’єром Михайлом Касьяновим:

“Ми чітко домовились, що разом готуємось до саміту ялтинського, який повинен відбутись 19 – 20 вересня. Він повинен пройти під головною проблемою – це економічна зона. Спільна для чотирьох, насамперед, країн, і декларація, практично, ця вже підготовлена, остаточно повинні більш-менш врегулювати її в Москві 25 липня. А щодо зони вільної торгівлі, то я глибоко переконаний, що ми у вересні її підпишемо, бо всі добре розуміють, що це крок у завтрашній день. Якщо ми цього не зробимо, ми відступимо невідомо на який час”.

Крім цього зустріч з Касьяновим в Ялті дала підстави Президентові України заявити, що українсько-російські стосунки вийшли на новий якісний рівень:

“Кожен хотів почути другу сторону. А це вже прогрес в українсько-російських відносинах. Бо ви знаєте – раніше українська сторона часто захищалась. Але ж треба, щоб розмова була чітка і зрозуміла як для української, так і для російської сторони”.

Також Леонід Кучма повідомив журналістам, що Росія сказала своє кінцеве “так” щодо її участі у спільному проекті “АН-70”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG