Доступність посилання

ТОП новини

Заступник Кондолізи Райс визнав себе відповідальним за помилку адміністрації


Мирослава Гонгадзе Заступник Кондолізи Райс визнав себе відповідальним за помилку адміністрації

Вашингтон, 23 липня 2003 - У Вашингтоні не вщухають дискусії навколо відповідальних за появу у зверненні президента Буша до народу непідтверджених розвідувальних даних щодо Іраку.

У вівторок заступник секретаря національної оборони США Стівен Гедлі заявив, що він несе відповідальність за появу у виступі Буша інформації про те, що уряд Саддама Гуссейна шукав шляхи закупівлі урану в Нігерії.

Інформація про наміри Саддама Гуссейна закупити ядерні матеріали в Нігерії була одним з аргументів, які адміністрація президента Буша використала для того, щоб переконати Конгрес і своїх громадян у потребі воєнної операції в Іраку. Дискусії довкола достовірності цих даних та про те ,чи брехав Буш народові ,чи ні непокоять Вашингтон вже другий тиждень поспіль. І ось учора заступник Кондолізи Райс Стівен Гедлі зізнався, що він зробив велику помилку, не вилучивши цих непітверджених даних зі звіту для Білого дому та з виступу президента Буша.

Річ у тім , що ще в жовтні 2002 року Центральне Розвідувальне Управління надіслало два листи до Білого дому, у яких висловило сумніви в доказовості даних про наміри Іракського керівництва здобути доступ до Нігерійського урану. Відповідальність за появу такої архіважливої інформації несе Рада Національної Безпеки ,яку очолює Кондоліза Райс. Звіти цього органу використовують для підговки виступів Президента. У звязку з тим, що Американська РНБ не вилучила неперевірені дані зі звіту, вони перекочували до виступу Буша, з яким він звернувся до Конгесу і до нації. У такий спосіб під ударом опинилась залізна леді американської адміністрації Кондоліза Райс. Але у вівторок несподівано для всіх її заступник Стівен Гедлей заявив, що Райс не знала про існуючі сумніви щодо цих даних і розраховувала на нього у їх перевірці. Він додав: “Зараз мені абсолютно зрозуміло , що це була моя помилка”. Таким чином Гедлей практично повністю взяв на себе відповідальність за помилку адміністрації . Але, на думку фахівців, запитання все ж таки залишається, чи була це справді помилка лише Гедлі і чи невилучення даних про доступ Гуссейна до ядерних матеріалів було випадковим ,а не навмисним.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG