Доступність посилання

ТОП новини

Польсько-німецько-українська школа у Вроцлаві


Володимир Павлів Польсько-німецько-українська школа у Вроцлаві

Варшава, 28 липня 2003 - Літні школи є досить поширеною формою взаємного пізнання студентів з різних країн Європи. Цю форму налагодження міжнародних контактів та передання досвіду активно використовують і польські університети. Тут потрібно відзначити, що вищі навчальні заклади Польщі найбільш активно серед усіх країн-сусідів України запрошують до співучасті і студентів українських вищих шкіл. Найбільш знаною в цьому сенсі є літня школа у Варшавському університеті, котра вже має багатолітню традицію. Цього року вперше почала діяти літня школа й у Вроцлавському університеті, де у середині липня зустрілися студенти з Німеччини, Польщі та України.

Заснувати на базі Вроцлавського університету літню школу, як місце зустрічей студентської молоді зі сходу та заходу Європи, запропонував президент Німеччини Йоганес Рау у листопаді минулого року. Вслід за пропозицією пішли й конкретні дії, а саме: Вроцлавський університет взяв на себе всю організаційну роботу, а профінансують цей захід німецькі міністерства закордонних справ та освіти. До участі у першій літній школі у Вроцлавському університеті було запрошено по 10 студентів з Німеччини та Польщі, а також 10 українців з Київського та Львівського державних університетів. Чим студенти займаються у цій літній школі ,нам пояснила представниця польського відділення Німецької організації ДААД, яка організовує студентські обміни, Катажина Косиляк:

“Вони разом слухають лекцій на теми історії Польші, Німеччини і України, а також на теми міжнародних стосунків, зосереджуючись ,зрозуміло ,на стосунках між цими трьома країнами”.

Лекції та семінари у вроцлавській літній школі відбуваються по 4 години щоденно. Післяобідній час відведений для практичного ознайомлення з академічним потенціалом Вроцлава та інших польських міст. Практичний досвід співпраці двох сусідніх народів слухачі літньої школи вивчатимуть, мандруючи по польсько-німецькому пограниччі.

Польсько-німецька-літня школа завершить свою роботу 3-го серпня. Її організатори планують на наступний рік розширити діапазон учасників. Окрім представників тих трьох країн, що брали участь цього року, буде запрошені ще й студентів з Чехії, Угорщини та Литви.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG