Доступність посилання

ТОП новини

"Укртранснафта" i польський нафтопереробний завод Оrlen пiдписали меморандум про використання нафтотранспортної системи Одеса - Броди – Плоцьк


-- no author -- Документ пiдписали сьогодні у Донецьку голова правлiння "Укртранснафти" Олександр Тодийчук i президент Оrlen Збiгнев Врубель у присутностi прем''єр-мiнiстрiв Вiктора Януковича i Лешека Мiллера.

Документ пiдписали сьогодні у Донецьку голова правлiння "Укртранснафти" Олександр Тодийчук i президент Оrlen Збiгнев Врубель у присутностi прем''єр-мiнiстрiв Вiктора Януковича i Лешека Мiллера.

Ранiше Олександр Тодийчук повiдомляв, що за угодою з Orlen передбачається транспортувати до 4 мільйонів тонн нафти щорiчно. "Укртранснафта" збирається почати транзит каспiйської нафти для Оrlen пiсля добудування до Плоцька нафтопроводу "Одеса-Броди". Будiвництво планують розпочати не пiзнiше 2004 року i завершити його впродовж 2-3 рокiв.

Аналогiчний документ щодо прокачування нафти нафтопроводом "Одеса-Броди" "Укртранснафта" пiдписала в червнi з групою компанiй Lotos - власником Гданського нафтопереробного заводу. Досягнуто домовленостi про прокачування цим нафтопроводом, а також його дiлянкою до Плоцька, яка має бути добудована, 1,5-3 мільйонів тонн нафти на рiк.

Перша черга нафтотранспортної системи "Одеса-Броди" була здана в експлуатацiю у травнi 2002 року. Морський нафтовий термiнал "Пiвденний" розрахований на прийом танкерiв дедвейтом до 100 тисяч тонн. Передбачається розширення потужностi нафтопроводу до 40-45 мільйонів тонн на рiк з резервуарний парком 600 тисяч кубометрiв.

Сьогодні у Донецьку українська й польська сторони також пiдписали меморандум про створення спiльного українсько-польського пiдприємства з питань реалiзацiї проекту нафтопроводу "Плоцьк", що фiксує намiр "Укртранснафти" i польської компанiї "PERN Przyjazn" створити СП для будiвництва цього нафтопроводу.
XS
SM
MD
LG