Доступність посилання

ТОП новини

Громадськість протестує проти руйнування першого в Криму пам’ятника Тарасові Шевченку


Володимир Притула Громадськість протестує проти руйнування першого в Криму пам’ятника Тарасові Шевченку

Симферополь, 31 липня 2003 - В Криму громадськість протестує проти руйнування першого в автономії пам’ятника Тарасові Шевченку. Він був встановлений у симферопольському кінотеатрі, що носить ім’я великого Кобзаря. Але кінотеатр нещодавно продали, а новий власник розрізав пам’ятник навпіл.

“Досить дивною, незрозумілою, політично некоректною і навіть провокаційною сприймається руйнація першого в Криму пам’ятника Тарасу Шевченку у фойє однойменного кінотеатру в центрі Симферополя. Українські громадські організації обурені такою брутальною наругою над пам’ятником Великому Кобзареві і вкрай занепокоєні долею цього важливого для республіканського центру осередку культури”, - це цитата зі звернення Всекримського товариства вчених “Крим з Україною” до голови Ради міністрів АРК Сергія Куницина, який також очолює оргкомітет із відзначення наступного року в автономії 190-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, і до постійного представника Президента України в Криму Олександра Діденка. На адресу кримського керівництва надійшло більше десятка подібних протестів громадських організацій автономної республіки.

Перший на Кримському півострові пам’ятник Тарасові Шевченку був установлений в Симферопролі у фойє однойменного кінотеатру в 1954 році. Торік кінотеатр придбала бізнес-структура, і тут розпочався ремонт. Будівельники демонтували пам’ятник, розпиляли його навпіл і замкнули у підвалі. Як пояснили нові власники кінотеатру, пам’ятник був у аварійному стані, по закінченні реконструкції на вході до приміщення буде встановлений відреставрований обрубок – бюст Шевченка, а також буде відкритий меморіальний куточок поета. Такі обіцянки задовольнили владу і, схоже, кримську “Просвіту”. Каже голова Товариства Сергій Савченко: “Ми будемо контролювати ситуацію і попросимо Міністерство культури Криму, щоб воно теж взяло це під свій контроль“. Він вважає, що на сполох бити передчасно, адже ремонт кінотеатру ще не закінчився. Але близько десятка інших кримських громадських організацій, не задовольнившись позицією кримської “Просвіти”, розсилають звернення в усі інстанції. Представники громадськості вважають, що симферопольський кінотеатр Шевченка має залишитися закладом культури, а не перетворитися у банальний розважальний центр з казино і стриптизом. Що думає з цього приводу влада, зокрема, Сергій Куницин – голова оргкомітету з відзначення в Криму 190-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка - дізнатися не вдалося, оскільки він відмовляється від будь-яких коментарів на цю тему. Не хочуть нічого коментувати і нові власники кінотеатру і пам’ятника, більше того, охорона журналістів сюди тепер не пропускає.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG