Доступність посилання

ТОП новини

В Севастополі етнічні українці скаржаться на владу


Володимир Притула В Севастополі етнічні українці скаржаться на владу

Симферополь, 29 липня 2003 - А тепер – до Криму. Нещодавно київська газета “Українське слово” на своїх шпальтах надрукувала статтю “Антидержавний шабаш у Севастополі. Шабаш і хохляцтво”, де розповіла про байдужість, а часто і ворожість севастопольської влади до проблем та інтересів місцевого українського населення. І справді, українцям у Севастополі важко відчувати себе гідними громадянами країни, якій вони дали назву.

Володимир Притула

Близько чверті населення Севастополя – етнічні українці. І все частіше вони скаржаться на те, що місцева влада ігнорує інтереси української етнічної меншості, а останнім часом і утискує їхні національно-культурні права. Ось лише кілька прикладів такого наступу на севастопольське українство. Через кілька місяців боротьби наймасовішу культурологічну організацію українців - севастопольську “Просвіту” - представники влади і пов’язаного з нею бізнесу позбавили приміщення. Та ж сама проблема із постійним лекторієм з історії України та української культури для російськомовних севастопольців, котрий веде відомий вчений Ігор Лосєв, і який намагаються закрити місцеві держслужбовці. Процитую “Українське слово”: “Останнім часом влада виявила інтерес до лекторію, але не для допомоги, а щоб позбавити його приміщення, де відбувалися лекції... Не припиняється справа остаточно заблокувати українське життя в місті” .

І ще один, найсвіжіший, факт на підтвердження останньої фрази з “Українського слова”: днями співробітник Севастопольської міської держадміністрації, він же директор Асоціації національних товариств та громад Севастополя, Валерій Милодан повідомив, що позбавляє права використання приміщення Асоціації Севастопольський Союз українок і Севастопольську паланку Національної скаутської організації України “Пласт”. Розповідає голова Союзу українок Севастополя Богдана Процак.

Богдана Процак

Я отримала від нього листа, в якому він попереджує про позбавлення двох годин на тиждень, які були відведені Союзові українок так само, як і іншим національно-культурним товариствам. Приміщення орендує для асоціації державна адміністрація. Отже, зі статутних обов’язків Союзу українок є піклування молоддю і дітьми. На протязі 4-х років свої дві години ми віддавали для занять Національній скаутській організації України “Пласт” (станиця Севастопольська). Ми добре співпрацювали разом з татарською молодіжною організацією ..., було відновлено мечеть в селі Озенбад, на об’єктах працювали всі разом. Ну, чим не приклад для інших, як подолати міжнаціональні стосунки? Але Валерій Андрійович ставить нам це як мінуси. І тут в листі він робить мені попередження, що до 1 вересня щоб “Пласту” і Союзу українок вже там не було.

Володимир Притула

Це була голова Севастопольського союзу українок Севастополя Богдана Процак.

Ситуацію, що склалася у місті, коментує координатор громадського комітету “Український Севастополь” Микола Владзимирський.

Микола Владзимирський

Останнім часом у Севастополі трапилося кілька таких подій за короткий проміжок часу, і вони, зазвичай, не висвітлюються в сучасних ЗМІ. Але, аналізуючи, можна отримати цілісну і сумну картину переслідування українців та українських організацій. Це проводиться як з боку влади, так і окремих керівників, які не є толерантними, і, фактично, їм не можна представляти державу, бо вони і мовою не володіють і не знають ні історію українську, ні культуру, ні традицій. Очевидно, що випадки, які вже неодноразово висвітлювалися в українській пресі щодо ситуації в Асоціації національно-культурних товариств міста Севастополя, яку очолює державний чиновник Валерій Милодан, повинна довести тривогу і турботу, тому що він своїми діями, фактично, витискає із Асоціації українські товариства.

Володимир Притула

Координатор громадського комітету “Український Севастополь” Микола Владзимирський каже, що представники українських організацій міста будуть змушені розпочати громадську кампанію протесту на захист прав етнічних українців Севастополя. Додам, що у Севастопольській міській держадміністрації коментувати цю ситуацію відмовилися.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG