Доступність посилання

ТОП новини

Миротворці прибули до Ліберії


Мирослава Гонгадзе Миротворці прибули до Ліберії

Вашингтон, 4 серпня 2003 - Перша група миротворчих сил Єкономічного співтовариства країн Західної Африки прибула сьогодні до Ліберії. На початковому етапі 1500 військових покликані домогтися припинення вогню між повстанцями та урядовими військами.

Сьогодні 300 нігерійських військовослужбовців прибули до Ліберії для налагодження миру. Вони прибули з сусідньої Сієрра Леоне, де брали участь у подібній миротворчій операції в рамках ООН. Гелікоптери з солдатами та воєнною технікою приземлились на летовищі Робертсфілд, що за 40 кілометрів від столиці країни - Монровії. Рішення про потребу направити п`ять тисяч миротворців до Ліберії було ухвалене Економічним Співтовариством країн Західної Африки ще в червні цього року, а 1-го серпня Рада Безпеки Організації Об`єднаних Націй ухвалила резолюцію про формування спеціальних миротворчих підрозділів для відрядження до Ліберії. Друга група миротворців прибуде туди в середу. На першому етапі завданням військових є досягти припинення вогню між сторонами конфлікту. Як сили повстанців, так і урядові війська вітали прибуття миротворців. Президент Ліберії Чарльз Тейлор днями дав чергову обіцянку покинути посаду. Цього разу він зобов”язався зробити це 11 серпня.

Повстанці, об`єднані в організацію „Ліберійці за примирення та демократію”, сьогодні контролюють більшу частину країни, їхнє головне завдання - усунути Тейлора від влади. Криваві сутички у цій країні ведуться з 1998 року, але впродовж останніх місяців ситуація загострилась. „Відродження Ліберії і встановлення миру можливе, коли Тейлор буде скинутий з посади і для цього є лише один шлях - це військові дії,”- каже президент організації повстанців Секоу Дамет Конех. Армія повстанців нараховує близько 7 тисяч солдатів. У травні 2001 року вони ухвалили конституцію, в якій визначили своїм завданням встановлення порядку, захист демократії, дотримання прав людини та громадянських свобод. Але поки що ні дипломатичними, ні воєнними методами миру в країні досягти не вдалось. Окрім громадянської війни у тій країні триває і гуманітарна криза. Допомога, яку намагаються надати міжнародні організації, не може дійти до людей. Міжнародна спільнота сподівається, що завдяки миротворцям у Ліберії принаймі тимчасово буде припинений вогонь, а після 11 серпня, якщо Тейлор виконає обіцянку піти з посади, вдасться досягти стабільності та миру.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG