Доступність посилання

ТОП новини

У колишнiй Югославiї монархiю скасували ще 1946 року. Проте Сербiя досi має спадкоємця престолу, котрий мешкає в колишньому королiвському палацi


Михайло Рамач У колишнiй Югославiї монархiю скасували ще 1946 року. Проте Сербiя досi має спадкоємця престолу, котрий мешкає в колишньому королiвському палацi

Белград, 5 серпня 2003 – Громадянина Олександра Карадьордевича у Сербiї називають Його королiвською величнiстю. Спершу його так називали лише нечисленнi монархiсти, наразi й офiцiйнi засоби масової iнформацiї. Два роки тому уряд тодiшньої Югославiї урочисто вручив принцу Карадьордевичу ключi вiд так званого Бiлого палацу. Йдеться про колишню королiвську резиденцiю, в якiй згодом перебував президент Йосип Броз Тито. Пiсля його смертi в Бiлому палаці перебували окремi iноземнi урядовцi пiд час вiзиту до Белграда.

У Сербiї досi не ухвалили закон про повернення громадянам майна нацiоналiзованого комунiстичним режимом. Карадьордевичам палац вiддали на пiдставi окремого декрету. Точнiше, вони отримали право користуватися будинком. Проте принц Олександр вважає себе власником палацу. Вiн там приймає своїх прихильникiв, влаштовує масовi прийоми, але не оплачує жодних коштiв, оскiльки будинок не належить йому. А своїх родичiв, якi також вважають себе спадкоємцями, до палацу вiн не пускає. При цьому Олександр посилається на декрет з тридцятих рокiв минулого столiття, на пiдставi якого єдиним спадкоємцем може стати найстарший син.

Цими днями Карадьордевич звернувся до уряду з пропозицiєю ухвалити закон про комплекс королiвських палацiв. На його думку, йдеться про єдину й недiлиму цiлiсть, у якiй мала б право мешкати лише його сiм’я. Громадяни були б у змозi вiдвiдувати окремi примiщення, а держава була б повинна забезпечувати кошти на утримання комплексу. Iншi Карадьордевичi стверджують, що принц Олександр хоче за допомогою держави привласнити їхню частину спадщини.

Близька до уряду газета “Полiтика” пише, що Карадьордевич ймовiрно прагне включитися в полiтичне життя або вiдновити монархiю. Газета робить висновок, що Карадьордевич свого часу дiстав бiльше, анiж йому належало, а наразi вимагає ще бiльше. У зв’язку з цим слiд нагадати, що ключi вiд королiвського палацу Карадьордевичу вручили в час боротьби за владу мiж двома фракцiями правлячої коалiцiї. Тимчасова перемога дорого коштувала тим, хто сподiвався здобути популярність, кокетуючи з колишньою династiєю. А принц Олександр, громадянин Великобританiї, уже десять рокiв iнтенсивно вивчає рiдну мову i все-таки говорить по-сербськи,але так карикатурно, що люди смiються, коли вiн промовить кiлька протокольних слiв.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG