Доступність посилання

ТОП новини

Боротьба за права жінок повинна починатися в родині, - вважає депутат шведського парламенту від Соціал-демократичної партії, українка за походженням, Марія Гасан


Мар’яна Драч Боротьба за права жінок повинна починатися в родині, - вважає депутат шведського парламенту від Соціал-демократичної партії, українка за походженням, Марія Гасан

Прага, 28 серпня 2003 року.

Мар’яна Драч

Учора у передачі «Україна і світ» ми вже розповідали про звіт міжнародної організації «Г’юмен райтс вотч» про становище жінок в Україні. На думку правозахисників, українки зазнають серйозної дискримінації. Серед безробітних в Україні приблизно 70% жінки. Жінки також отримують за ту саму роботу на 30% менше грошей, ніж чоловіки. Як подолати таку дискримінацію? Сьогодні ми запросили до розмови депутата шведського парламенту від Соціал-демократичної партії, українку за походженням Марію Гасан.

Марія Гасан

«За рівну роботу рівну оплату», - цей девіз мали шведські жінки і цей девіз мусять підтримувати українські жінки. Я думаю, що українські жінки набагато виграли б, якби вони могли організувати свої зусилля. Поодинці вони нічого не досягнуть. Шведські жінки організувалися, створили сильну організацію і часто виступали, об’єднувалися суттєво між політичними партіями навколо жіночих питань. І тоді вже не мало значення, чи це була буржуазна партія, чи це була соціал-демократична, ліва партія. Об’єднували свої зусилля, щоб досягнути певних результатів, що стосується прав жінок.

Мар’яна Драч

Пані Маріє, Ви виїхали з України у 1986 році, вже багато років живете в Швеції і можете порівняти українську дійсність і шведський досвід. Який Ваш прогноз, коли жінки в Україні матимуть такий статус, як у Швеції?

Марія Гасан

Ой, робити прогнози - це дуже невдячна справа. Я сподіваюсь, що цей шлях буде швидше, ніж шведи пройшли.

По-перше, якщо Україна підніметься економічно, то тоді і жінкам буде легше боротися за свої права. Сьогодні, коли жінка бореться за виживання щоденно, то я думаю, що в неї не вистачає сил іти в якусь організацію працювати, з одного боку. А з другого боку, шведські жінки були не багатшими, коли вони починали свою боротьбу, але вони знаходили сили, знаходили час і вечорами організовувались, віддавали боротьбі за права жінок свою ідеальну силу, працювали без оплати, звичайно...

Мар’яна Драч

А, до речі, як Вам вдається у Вашому житті поєднувати політичну діяльність і свої домашні справи? Чи Ваш чоловік не нарікає на те, що Ви забагато займаєтеся політикою?

Марія Гасан

Ні, звичайно. Боротьба за права жінок повинна починатися вдома. Знаєте, як шведські жінки жартують і дають поради молодим жінкам? - «Вибирайте правильних чоловіків».

Мар’яна Драч

Ну, це блискуча порада. Я Вам дуже дякую. Я сподіваюся, що наші слухачі до цієї Вашої поради обов’язково прислухаються.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG