Доступність посилання

ТОП новини

У Севастополі негативно ставляться до заяв російських урядовців про неможливість перебазування Чорноморського флоту Росії з Криму після 2017 року


Володимир Притула У Севастополі негативно ставляться до заяв російських урядовців про неможливість перебазування Чорноморського флоту Росії з Криму після 2017 року

Севастополь, 29 серпня 2003 року.

Володимир Притула

У четвер в інтерв’ю київській газеті «День» міністр закордонних справ України Анатолій Зленко заявив про можливість пролонгації українсько-російської угоди про перебування Чорноморського флоту Росії на території України і після 2017 року, коли дія угоди закінчується. Цілком можливо, слова пана Зленка можна вважати своєрідною відповіддю на заяву низки громадських організацій Севастополя, які минулого тижня висловили занепокоєння відсутністю реакції українського керівництва на висловлювання російських урядовців про те, що Чорноморський флот не збирається покидати Севастополь і після 2017 року.

Представники низки громадських організацій Севастополя піддали різкій критиці останню заяву російського міністра оборони Сергія Іванова щодо планів базування Чорноморського флоту Росії на території України після 2017 року і засудили беззубу, на їхню думку, реакцію на це офіційного Києва, називаючи позицію українського керівництва «зрадницькою». Інтерв’ю Анатолія Зланка в газеті «День», де міністр закордонних справ України м’яко каже, що не поділяє думку Сергія Іванова («ми тут залишимося, і крапка»), координатор Громадського комітету «Український Севастополь» Микола Владзимирський теж називає беззубим.

Микола Владзимирський

Очевидно, що такі заяви зроблені на догоду росіянам і свідчать про несамостійність зовнішньої політики України і просто про відмову захищати національні інтереси країни, що повинно було б бути першим обов’язком державних службовців. Зрозуміло, що ні розміри оренди Чорноморським флотом території України, ні питання базування, ні стан безпеки не можуть бути задовільними. Також спостерігаємо за публічним брутальним порушення вимог Конституції України щодо недопущення розміщення на нашій території наземних військ. Дивує нерозуміння окремими опозиційними політиками цих порушень. На жаль, для виправлення ситуації нічого не робиться. Більше того, є намагання законсервувати такий упосліджений стан на своїй території. Ще хочу зауважити, що такі заяви з’явилися, як і завжди, після величезного тиску російських засобів масової інформації, що має на українських політиків завжди паралізуючу дію. Упевнений, що такі заяви, останні заяви міністра Зленка, в тому числі щодо того, що непотрібно вимагати вибачення від Росії за Голодомор, не відображають українську громадську думку.

Володимир Притула

Як і слід було чекати, і в штабі Чорноморського флоту Росії, і в головному штабі Військово-морських Сил України говорити на тему пролонгації дії українсько-російської угоди, згідно з якою російські війська перебувають в Криму, відмовилися. І хоча при цьому аргументація і там, і там була однаковою , мовляв, нехай це коментують політики , настрої на обох флотах щодо їхнього співіснування у Севастополі і після 2017 року зовсім протилежні. Це вже думка відомого військового журналіста, капітана ІІ рангу Миколи Гука, який розповідає про ставлення переважної більшості українського офіцерства до планів росіян і до позиції київської влади.

Микола Гук

Є дуже дивним, що українська влада - ні Верховна Рада, ні Президент України, ні уряд - ніяк не відреагували на провокаційну заяву міністра оборони Росії про те, що вони не збираються виводити Чорноморський флот з Севастополя. Це дивно тому, що це суперечить Конституції України і здається, що українська влада просто потурає Чорноморському флоту. По-перше, вона закриває очі на відкриття ними десятків і десятків пам’ятників щороку на території Севастополя, на будівництво ними щороку сотень і сотень квартир. Отже, на наших очах Росія укріплюється, поновлює зброю, посилює боєготовність, а український флот у той час н зброю не поновлює і скорочується. Лише за останній місяць скорочено понад 10 посад капітанів І рангу, наполовину штаб скорочується. Українського флоту може скоро тут не залишитися, а Севастополь плавно перейде в руки і під контроль російського Чорноморського флоту. Дуже дивно. Так українська влада не має чинити.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG