Доступність посилання

ТОП новини

Чому молодь не йде працювати у школу


Сергій Гармаш Чому молодь не йде працювати у школу

Донецьк, 1 вересня 2003 - Кожний п’ятий вчитель Донеччини сьогодні – пенсіонер за віком. І якщо соціальний стан вчителів найближчим часом не поліпшиться, то через три роки пенсіонерів серед викладачів буде вже третина. Чому молодь не йде працювати у школу.

“Чому молодь сьогодні не йде працювати у школу , це зрозуміло: тією заробітною платою яка є, важко залучити сильних випускників шкіл,” – так пояснив відтік кадрів та їх старіння заступник голови Донецької обладміністрації Віталій Лобас. За його словами, кадрової проблеми у школах області сьогодні немає. Педколективи укоплектовані на 99 %. Між тим кожний п’ятий вчитель сьогодні – пенсіонер. Якщо цю тенденцію не змінити - через три роки пенсіонером буде кожен третій викладач. Щоб повернути молодь до роботи у школах, на Донеччині розроблена програма розвитку освіти, якою передбачаються пільги для вчителів. Зокрема оплата гуртожитку молодим викладачам, оплата за житло в сільській місцевості, матеріальна допомога, оздоровлення, тощо.

Проте зі школи сьогодні не йдуть лише ті, кому через вік більше немає куди йти.

Викладач з 13 річним стажем Олена Колгушева два роки тому пішла зі школи і працює зовсім в іншій галузі. Кореспондент “Свободи” запитав у неї ,чому.

“Перед усім це дуже низька заробітна плата, потім – дуже багато у школі паперотворчості. Дуже багато непотрібних паперів треба складати. Невідповідність навчальних програм підручникам, недостатня кількість підручників”.

Змінився, на думку пані Олени, і психологічний клімат у сучасних школах:

“Самі діти, навіть якщо вони дуже добре ставляться до вчителя, відчувають жалість до вчителя, бо розуміють, що вчитель - це людина безправна і низькооплачувана”.

За даними обласного управління статистики, липнева середня зарплата в освіті області складала 369 грн. Це вісімнадцята позиція у рейтингу зарплат в області. Щоправда, заступник голови обладміністрації Віталій Лобас бачить позитивну тенденцію. За його словами, тільки в цьому році завдяки рішенням Кабміну, зарплата вчителів у середньому підвищилась на 30%. І з першого грудня очікується ще одне підвищення вчительської зарплати, викликане підвищенням прожитковому мінімуму.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG