Доступність посилання

ТОП новини

Шеф-редактор журналу "Полiтична думка" Володимир Полохало вважає, що вiдставка мiнiстра закордонних справ України Анатолiя Зленка є "ситуативною" i пов''язана з фiгурою мера Києва Олександра Омельченка, а не з досягненням Зленком пенсiйного вiку


-- no author -- Таку думку пан Полохало висловив в iнтерв''ю агентству "Iнтерфакс-Україна", коментуючи указ Президента України про вiдставку Анатолія Зленка.

Таку думку пан Полохало висловив в iнтерв''ю агентству "Iнтерфакс-Україна", коментуючи указ Президента України про вiдставку Анатолія Зленка.

2 вересня Президент України Леонiд Кучма звiльнив Анатолія Зленка з посади мiнiстра закордонних справ, призначивши на цю посаду Костянтина Грищенка, який працював до останнього часу послом у США. Зленкові у червнi виповнилося 65 рокiв ,це граничний згiдно з українським законодавством вiк роботи на державній службi.

"Вiдставка Анатолія Зленка була ситуативною i мотивованою фiгурою Омельченка. I не випадково, що негативний пiар вiдставки Зленка був бiльш резонансним, нiж призначення нової людини. У цьому парадокс. Вiн став не стiльки жертвою свого вiку, скiльки того факту, що вiн ровесник Омельченка, який є не дуже зручною фiгурою для деяких полiтико-фiнансових угруповань", сказав Володимир Полохало.

Говорячи про призначення на посаду мiнiстра закордонних справ Костянтина Грищенка, полiтолог висловив думку, що новопризначений мiнiстр не впливатиме на вибiр прiоритетiв зовнiшньої полiтики держави.

Водночас Володимир Полохало вважає, що та чи iнша орiєнтацiя мiнiстра закордонних справ "у цiй конкретнiй полiтичнiй ситуацiї не має жодного значення". "Це тiльки посада чиновника, який має реалiзувати складний рiзновекторний курс України. Все вирiшуватиме Президент і тi, хто на нього впливає", - сказав полiтолог, додавши: "Жоден мiнiстр не мав вирiшального впливу пiд час вибору прiоритетiв у зовнiшнiй полiтицi. Йдеться про технiчну функцiю людини, яка сприймається тiльки тому, що посада важлива з точки зору традицiй, правил i полiтичної культури захiдного свiту, не бiльше того".
XS
SM
MD
LG