Доступність посилання

ТОП новини

Македонськi Збройнi сили й полiцiя у недiлю завершили акцiю проти злочинно-терористичних угруповань на пiвночi країни. Операцiя збіглась із Днем незалежностi країни


Михайло Рамач Македонськi Збройнi сили й полiцiя у недiлю завершили акцiю проти злочинно-терористичних угруповань на пiвночi країни. Операцiя збіглась із Днем незалежностi країни

Белград, 8 вересня 2003 – Мiнiстерство внутрiшнiх справ у Скоп’є повiдомляє, що пiдроздiли армiї й багатонацiональної полiцiї лiквiдували групу терористiв. За досi непiдтвердженими даними, загинуло троє, поранення отримали четверо бiйцiв так званої Албанської нацiональної армiї (АНА). В операцiї застосовані й вертольоти та бронетранспортери. Офiцiйнi джерела, зокрема, зазначають, що етнiчнi албанцi в регiонi не пiдтримують банд, якi пiд приводом боротьби за нацiональнi права тероризують населення. Про це заявляють і представники ОБСЄ та Європейського союзу в македонськiй столицi. Речник мiсiї ОБСЄ в країнi Iзабел Дерут каже, що мiжнароднi оглядачi, якi перебувають на мiсцi, впевнилися, що армiя й полiцiя застосували силу проти злочинцiв. Загиблих i поранених вiйськових чи полiцейських не було, уточнює МВС Македонiї. Представники АНА стверджують, що армiя й полiцiя обстрiлювали школи, мечетi та iншi цивiльнi об’єкти. До речi, важко сказати, чи це чиїсь представники чи самозванцi, якi у кожному повiдомленнi називають себе iншими iменами. Свої повiдомлення вони поширюють з невiдомої мiсцевостi, з журналiстами контактують через посередників.

Окремi джерела повiдомляють, що в недiльнiй операцiї розбиті злочинцi з сiл Брест та Малина, що неподалiк косовського кордону. В селах Ваксинце й Лояне, згiдно з тими джерелами, ще перебувають загони терористiв. Операцiя проти них нiбито припинена лише через те, що в Македонiї сьогоднi вiдзначають День незалежностi.

Македонiя стала незалежною 12 рокiв тому. На референдумi, який проведено 8 вересня 1991 року, за незалежнiсть проголосували 95 % виборцiв. Влада Слободана Милошевича в той час уже воювала в Хорватiї й готувалася до вiйни у Боснiї та Герцеговинi. Через це Белград не був у змозi завдати вiйськового удару молодiй державi. Зрештою Милошевич, як тодi стверджували його пропагандисти , був упевнений, що мiжнародне спiвтовариство не визнає македонської незалежностi, що Скоп’є незабаром з каяттям повернеться в братнi сербськi обiйми.

Найбiльшою загрозою для Македонiї було повстання етнiчних албанцiв два роки тому. Криза 2001 року подолана за участю Європейського союзу. Пiсля пiдписання лiдерами слов’янських та партiй етнiчних албанцiв так званої Охридської угоди внесено змiни до Конституцiї й проведено достроковi вибори. Через це бiльшiсть албанцiв, на думку оглядачiв, вiдмовляється пiдтримати групи авантюристiв, що знову закликають до зброї.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG