Доступність посилання

ТОП новини

Жан Крістоф Філорі: 11-го вересня Ґюнтер Фергойґен відповість, чи схвалить ЄС прагнення України підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом


Славко Волинський Жан Крістоф Філорі: 11-го вересня Ґюнтер Фергойґен відповість, чи схвалить ЄС прагнення України підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом

Брюссель, 9 вересня 2003 року.

“Візит комісара Єврокомісії у справах розширення ЄС Ґюнтера Фергойґена до України, який розпочнеться 11-го вересня, буде його першим візитом до України. І це не просто візит, а навіть щось більше, ніж символ. Це говорить більше про важливість України для Європейського Союзу”. Так сказав у інтерв’ю для радіо “Свобода” речник Ґюнтера Фергойґена Жан Крістоф Філорі.

Він заявив, що основна мета візиту пана Фергойґена до України полягає в тому, щоб пояснити українським друзям їхні шанси , можливості та нові підходи, які пропонує ЄС в контексті концепції “Ширша Європа”.

Жан Крістоф Філорі

Як вам відомо, після розширення Європейський Союз буде мати нових сусідів, з якими Євросоюз бажає мати тісніші відносини. Ми не хочемо бачити нову стіну, нові бар’єри між європейськими країнами. Наша головна мета полягає не в тому, щоб ці країни відразу долучилися до ЄС, а наблизити їхню політику до політики ЄС і надати їм можливість інтегруватись далі в спільний ринок Європейського Союзу. Тому пан Фергойґен планує говорити про ці наші зусилля з українськими друзями.

Славко Волинський

На прохання прокоментувати плани України вступити в економічний союз з Росією, Білоруссю і Казахстаном речник Ґюнтера Фергойґена відповів:

Жан Крістоф Філорі

Наразі ми не маємо особливих коментарів на цю тему. Але якщо Україна, скажімо, розвиватиме тісніші стосунки з Росією, то ми сподіваємось, що це не вплине на тісніші відносини з Європейським Союзом. Інша річ щодо перспектив вступу до Світової Організації Торгівлі. Україні ,мабуть, слід поміркувати, який це матиме ефект після укладення угод з Росією, оскільки, як Вам відомо, СОТ має чіткі стандарти стосовно митних союзів, і це все.

Славко Волинський

На це я заперечив Жанові Крістофу Філорі словами члена Європарламенту Яна Вірсми, який нещодавно заявив, що не можна стати одночасно членом двох союзів. Однак у відповідь почув досить обережні ремарки.

Жан Крістоф Філорі

Насамперед, дещо зарано спекулювати, що є можливим, а що неможливим. Адже поки ще нічого не відбулось. Крім того, ми повинні ознайомитись з усіма деталями цього можливого союзу з Росією . Але в принципі Європейський Союз не бачить суперечностей в тому, що Україна прагне розвивати економічні відносини з її сусідами: чи то з Росією, чи з Європейським Союзом. Ми лише далі сподіваємось, що Україна наблизиться до Європейського Союзу.

Славко Волинський

І на останнє запитання, чи пан Фергойґен схвалить прагнення України укласти з ЄС Угоду про асоціацію, Жан Крістоф Філорі ухилився від запитання і сказав, що на нього відповість 11-го вересня сам Ґюнтер Фергойґен.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG