Доступність посилання

ТОП новини

Донецька облрада розробляє нові законопроекти для донецьких депутатів у Верховній Раді


Сергій Гармаш Донецька облрада розробляє нові законопроекти для донецьких депутатів у Верховній Раді

Донецьк, 9 вересня 2003 - Донецька обласна рада має намір просувати у Верховній Раді через депутатів від цього регіону нові законопроекти. Зокрема про єдиний соціальний податок, про ПДВ та скасування транспортного податку.

Два роки тому Донецька обласна рада у зверненні до Верховної Ради вперше озвучила ідею запровадження в Україні фіксованого податку на доходи фізичних осіб у розмірі 13%. Вже в цьому році український парламент такий закон ухвалив і з 1 січня 2004 року він почне діяти. Про це минулого понеділка голова обласної Ради Донеччини Борис Колесников нагадав журналістам, розповідаючи про нові законотворчі ініціативи Донеччини. Зокрема, Центр законодавчих ініціатив при Донецькій облраді готує і в листопаді, через депутатів фракції “Регіони України” передасть до Верховної Ради проект закону про Єдиний соціальний податок. На думку Бориса Колесникова, без цього закону закон про 13-відсотковий податок з фізичних осіб не є повноцінним:

“Ми працюємо над єдиним соціальним податком, без якого закон про оподаткування доходів фізичних осіб не повністю захищає підприємців, роботодавців і, за великим рахунком, працюючих. Принципи, покладені в основу концепції нового соціального податку, будуть такими, що після досягнення певної межі (ми пропонуємо, що це 530-550 грн.) податок стане дійсно єдиним соціальним і буде виплачуватись в один фонд. До досягнення цієї межі податки будуть виплачуватись за старими принципами і складатимуть разом близько 37%”.

Таким чином автори проекту намагаються стимулювати роботодавців до підвищення зарплати.

Ще один законопроект, який розробляється Донецьким центром законодавчих ініціатив і буде винесений на розгляд Верховної Ради донецькими депутатами, це закон про ПДВ. Борис Колесников представив журналістам одразу дві концепції вирішення болючої для промислової Донеччини проблеми неповернення ПДВ. Перша концепція передбачає автоматичне відшкодування ПДВ через державну скарбницю, якщо протягом 60 діб до юридичної особи, яка звернулась за відшкодуванням ПДВ немає претензій з боку відповідних органів. Розмір ПДВ в цьому законопроекті передбачається зафіксувати на 10%.

Друга ж концепція полягає у повному скасуванні ПДВ та поверненні до податку з продажу, тобто податку з останнього чеку, який складатиме 8-9%. “Це прозорий процес, який можна реально контролювати,” – сказав Борис Колесников. Таким чином, на думку голови обласної ради Донеччини, буде виведена з тіні значна частина української економіки, бо саме введення у 1992 році 28% ПДВ, за його переконанням, стало початком переходу економіки в тінь.

І ще одна законодавча ініціатива, яка розробляється в Донецьку і приблизно в листопаді потрапить до Верховної Ради, це скасування так званого дорожнього збору, тобто податку з транспортних засобів. Замість нього пропонується ввести податок з продажу пально-мастильних матеріалів. Це буде невеликий фіксований податок, приблизно 15-20 копійок з літра, 70 % якого залишатимуться в регіонах і 30% підуть у національний бюджет. “Таким чином, - наголосив голова представницької влади Донеччини, -податок буде платити той, хто їздить. І це мільярди для дорожнього будівництва” .

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG