Доступність посилання

ТОП новини

Кримський прем’єр судиться з кримським письменником


Володимир Притула Кримський прем’єр судиться з кримським письменником

Симферополь, 15 вересня 2003 - Глава кримського уряду Сергій Куницин подав позов до суду з вимогою вилучити з продажу книгу кримського письменника і журналіста Марка Агатова “Прем’єр Куницин та його команда”, що стала четвертим виданням із серії “Криваві сліди на мапі Криму”. Сергій Куницин вважає, що в книзі подається недостовірна інформація, але її автор переконаний, що кримський прем’єр замахнувся на свободу слова.

У позові Сергія Куницина, поданого до місцевого суду Євпаторії, де мешкає відповідач – Марк Пурим, він же – Марк Агатов, мовиться, що інформація, подана у книзі, є недостовірною з точки зору форми її викладення, тобто – неправдиво викладеною. Будучи негативною за змістом, ця інформація підриває репутацію Сергія Куницина і є невиправданим втручанням в його приватне життя, - мовиться у позові глави кримського уряду. Він вимагає вилучити книгу “Прем’єр Куницин та його команда” з продажу.

Згаданий твір Марка Агатова із серії “Криваві сліди на мапі Криму” вийшов на початку нинішнього року накладом в одну тисячу екземплярів. Автор стверджує, що продається книга добре, хоча її ціна досить висока – 15 гривень. До неї увійшли переважно передруки газетних матеріалів самого Марка Агатова, а також деяких кримських журналістів, що стосуються висвітлення діяльності кримського уряду та його глави Сергія Куницина, причому, досить негативне і критичне висвітлення. Зокрема, тут описуються скандали з поведінкою урядовців у Брюселі, з випуском кримським урядом благодійної лотереї, з отриманням урядовцями державного житла і тому подібне. Але крім того, у книзі розміщені 4 матеріали про розслідування резонансних кримінальних справ, які безпосереднього відношення до Сергія Куницина не мають, і саме це стало приводом для подання позову.

Тим не менш Марк Агатов вважає дії Сергія Куницина замахом на свободу слова. Марк Агатов: “Оцінюю я це як переслідування журналістів. Це найпростіше. А також – один із методів, як писав я у прес-релізі, розправитися з небажаним письменником і журналістом, який насмілився критикувати керівників Криму у своїх книгах. Деякі чиновники радять мені не чіпати Куницина. Мені постійно погрожують. Нещодавно невідомі кинули камінь у вікно мого помешкання. Днями підійшов чоловік, який назвався працівником правоохоронних органів і повідомив, що на мене готується замах, змалювавши два його різних сценарія. Що це таке – чи провокація це? Чи буде так насправді, чи не буде – я не знаю. Можливо таку чутку запустили спеціально, підіславши цю людину? В усякому випадку як це називати? Це тиск на журналістів?” – запитує Марк Агатов і дає позитивну відповідь.

Тим часом кримський прем’єр Сергій Куницин не коментує обвинувачення письменника, натомість його прес-секретар Сергій Винник скептично ставиться до заяв Марка Агатова. Сергій Винник: “Випадки подібного розв’язання питання далеко не поодинокі і не унікальні для України. Насправді це цивілізована норма поведінки, коли людина, яка вважає, що книга і викладені в ній факти не відповідають дійсності, подає до суду і це вирішується правовим шляхом. Загалом інших коментарів, на мою думку, тут не може і бути, оскільки сама поведінка Марка Агатова, у моєму розумінні, продиктована бажанням графомана привернути увагу до своєї, загалом, досить посередньої книги”, - сказав прес-секретар кримського прем’єра Сергій Винник.

Водночас Марк Агатов заявив на прес-конференції у Симферополі, що виконає будь-яке судове рішення, і, якщо суд задовольнить позов Сергія Куницина, то власноруч спалить перед будинком уряду Криму весь нерозпроданий тираж книги.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG