Доступність посилання

ТОП новини

Семінар-тренінг для випускників американських освітніх програм у Дніпропетровську.


Геннадій Сахаров Семінар-тренінг для випускників американських освітніх програм у Дніпропетровську.

Дніпропетровськ, 18 вересня 2003 року.

17-го вересня у Дніпропетровську розпочав роботу триденний семінар-тренінг " Використання досвіду та творчих можливостей випускників урядових програм Сполучених Штатів Америки для розвитку освіти в Україні і розбудови демократичного суспільства.

У семінарі- тренінгу взяли участь випускники програм, спонсорованих Урядом США, директори приватних шкіл, гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл, навчально-виховних комплексів і об''єднань і директори закладів для роботи з творчо обдарованими дітьми з міст Дніпропетровської області та із Запоріжжя. Семінар проводиться дніпропетровською асоціацією творчої освіти "Дивосвіт". У програмі семінару надання широкої інформації про навчальні програми та програми обміну фахівцями, спонсоровані амриканськими організаціями, та тренінги у інтерактивних технологіях і організації громадянської освіти.

Говорить голова правління асоціації творчої освіти "Дивосвіт" Світлана Шаботіна: " Кількість учасників семінару, я думаю, 130-120 повинні бути у нас, тому що запрошували і місто і область для того, щоб люди дізналися цікаву інформацію, змогли теж поїхати навчитися і могли просунути нашу освіту на якісно новий і вищий рівень.".

На прес-конференції перед початком семінару помічник аташе посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Наталя Єремєєва розповіла про програми навчання та стажування у Сполучених Штатах Америки для українців. Цього року для фінансування академічних програм навчання і стажування фахівців з України у США виділені понад 20 млн. доларів. Список цих програм досить великий. Усі програми конкурсні. Про умови участі у конкурсах можна дізнатися на сайті посольства США usembassy.kiev.ua або телефоном за номером 8-(044) 490-40-86 у відділі преси, освіти та культури посольства. Серед інших програма обміну для школярів 9-10-х класів, програма для студентів, програми навчання з отриманням магістерського ступеня, програми для лікарів, викладачів, тощо. Більшість програм вимагає знання англійської мови. Про умови тестування з англійської мови можна також дізнатися у посольстві.

Щороку до Сполучених Штатів для навчання та стажування виїздять близько тисячі українців, котрі пройшли конкурсний відбір. По поверненні в Україну їхній досвід стає в пригоді у організації навчання, науково-дослідних робіт, проведенні літніх шкіл в Україні за американськими навчальними програмами, різноманітних тренінгів.

Олена Сухотепла з Дніпропетровського офісу американських рад міжнародної освіти повідомила, що минулого року 11 дітей з Дніпропетровська за програмою "Майбутні лідери" упродовж року навчалися у американських середніх школах і проживали в американських сім''ях. Ця програма триває, і у ній немає обмежень на кількість дітей. Єдиною умовою є проходження тестів. Дніпропетровський офіс американських рад також займається організацією конференцій, тренінгів, семінарів для випускників американських програм і адміністраторів шкіл та педагогів.

Представник Дніпропетровського центру програми АйЕйТіПі - Internet Access Training Program, тобто, програми навчання доступу в Інтернет розповів про роботу центру, який безкоштовно навчає користуванню Інтернетом, допомагає у розробленні сайтів, створенні інших інтернет-ресурсів і розміщенні інформації у Інтернеті, підключає приватних осіб і громадські організації до Інтернету. Ця програма фінансується Адміністративною Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів Айрекс (IREX).

Центри IATP та офіси американських рад міжнародної освіти є у низці міст України, головним чином, у обласних центрах. Як з ними зв''язатися, можна дізнатися у посольстві США за наведеними вище координатами.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG