Доступність посилання

ТОП новини

Полокання брудної білизни на перевиборах губернатора Каліфорнії (або вибори за Марком Твеном).


Людмила Ваннек Полокання брудної білизни на перевиборах губернатора Каліфорнії (або вибори за Марком Твеном).

Прага, 6 жовтня 2003 - У вівторок у штаті Каліфорнія (в одному з найбагатших американських штатів) пройдуть перевибори губернатора.

Ми вже повідомляли у нашій програмі про те, що одним із фаворитів у боротьбі за посаду керівника адміністрації є голівудський велетень – Термінатор Арнольд Шварценеггер. Республіканець.

Власне, як вважають оглядачі, основна боротьба й ведеться не між 135-ма кандидатами, а лише між двома : дотеперішнім губернатором -демократом Греєм Девісом і вищезгаданим Термінатором.

Останніми днями перед виборами ця боротьба вийшла за межі встановлених правил. Хоча, якщо згадати класика Марка Твена і його твір "Як мене обрали губернатором", то оцей "вихід за межі" вже давно став невід’ємним правилом політичних ігор.

Полокання брудної білизни, знаходження свідків злочинів (скоєних чи нескоєних), цитування речень без контексту – таких прикладів у будь-яких виборчих кампаніях є чимало. Ці шаблони поведінки кандидатів напередодні виборів – міжнародні.

А особливо, коли один з кандидатів – людина публічна, зірка Голівуду, містер Універсум. Людино-машина, Термінатор. Слід зупинитися, щоб не виглядали ці всі фрази каламбуром.

Ще у серпні, оголосивши про своє рішення балотуватися, Шварценеггер назвав себе переселенцем, який отримав усі можливості через те, що потрапив до Америки.

"Я приїхав сюди з порожніми кишенями, але сповнений мрій і бажань тих же можливостей. І я хочу, щоб кожен міг таке зробити.

З приводу своїх можливих перспектив як кандидата Термінатор посміюється, мовляв, "все одно казатимуть, що я не маю досвіду, що я користуюся популярністю лише в жінок і що я взагалі жахливий тип".

Це було у серпні. А місяцем пізніше (а саме: наприкінці минулого тижня) на сторінках американських газет з’являються імена 15-ти жінок – жертв сексуального домагання пана Шварценеггера. Вони наводять приклади його особливої жорстокості (20 років тому!) і те, яких принижень їм довелося натерпітися, яких погроз від цього непорядного чоловіка!

Губернатор Грей Девіс одразу закликав виборців замислитись, чи має право людина з таким темним сексуальним минулим керувати Каліфорнією.

Сам же Шварценеггер привселюдно вибачається перед всіма жінками штату за свою непорядну поведінку в минулому" і обіцяє, діставшись до цієї посади, захищати права жінок..

А дружина кандидата Марія Шрайвер-Кеннеді (вона ж племінниця славнозвісного Джона Кеннеді, а ще вона ж і демократка) відразу оголосила привселюдно, яким ніжним та достойним є її чоловік: "Чоловік, який відчуває себе спроможним змінити ваше життя. Чоловік, якого я кохаю!"

Можливо, жінки й пробачать своєму улюбленцю минулі хиби, але з’являються нові звинувачення на адресу Арні. Цього разу телеканал АВС наводить уривок з інтерв’ю 1975-го року, де Шварценеггер начебто висловлює своє захоплення Адольфом Гітлером. З контексту, однак, вилучена остання фразу, де тоді ще молодий Арні засуджує Гітлера за його злочини проти людства, а цитується лише фрагмент, де він каже, що той з нікого постав світовою постаттю.

Шварценеггер відповідає на ці звинувачення: "Усі ці розмови про нацизм, про жінок, про те, як я веду свій бізнес, - усе це лише спроби атакувати мене як політика".

Чим закінчиться епопея з полосканням брудної білизни людино-машини, містера Універсум, дізнаємося лише у середу. Бо ж виборчі дільниці у Каліфорнії відкриються лише пізно ввечері у вівторок (за київським часом).

А я насамкінець згадаю цитату з того ж Марка Твена, як його обирали губернатором: "Я не витримав. Я спустив прапор і здався. Балотуватися на посаду губернатора виявилось мені не під силу. Я написав, що знімаю свою кандидатуру і в пориві злості підписався:

"З цілковитою повагою ваш - колись чесний чоловік, а нині негідний порушувач клятв, монтанський злодій, брудний шахрай, підлий шантажист. Марк Твен".

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG