Доступність посилання

ТОП новини

Суперечка за острів Тузлу.


Володимир Притула Суперечка за острів Тузлу.

Симферополь, 10 жовтня 2003 - Сьогодні рівно тиждень, як розпочалася публічна суперечка довкола будівництва росіянами дамби в Керченській протоці, яка може з’єднати російський півострів Тамань та український острів Тузлу. Минулої п’ятниці з відповідним протестом виступило Міністерство закордонних справ України. Міністр Костянтин Грищенко спеціально відвідав Москву, критично щодо дій росіян у Керченській протоці висловився Президент України Леонід Кучма, але, як повідомляє наш кримський кореспондент, будівництво дамби йде цілодобово і його темпи тільки зросли.

Роботи з будівництва дамби від російського півострова Тамань до українського острова Тузли, розпочаті росіянами 29 вересня, не припиняються ні вдень, ні вночі, в них задіяно більше сотні одиниць важкої будівельної техніки. Про це в інтерв’ю радіо “Свобода” повідомив прем’єр-міністр Криму Сергій Куницин, який у четвер разом з командувачем Азово-Чорноморського напрямку Прикордонних військ України Віктором Назаренком і командиром Кримського штабу Міністерства з надзвичайних ситуацій відвідав Тузлу. Після цього зранку наступного дня він, як начальник цивільної оборони автономії, підписав наказ про інженерний захист і екологічну безпеку цього острова. Сергій Куницин:

„Насправді дамба дуже активно будується, порушуються міграційні потоки риб. Гратися можна до якихось певних меж. Тому ми ухвалили рішення, оскільки дамба може перегородити частину Азовського моря, порушити міграційні потоки риб, то ми перекинемо туди техніку МНС і будемо зберігати цей простір між дамбою та островом”.

Ось як він розповідає про ситуацію на цьому острові: “На самій Тузлі ситуація нормальна, а от довкола Тузли – не дуже. Все-таки дії російської сторони, які були без узгодження спрямовані на спорудження цієї дамби під виглядом боротьби з надзвичайною екологічною ситуацією (після нещодавнього підписання в Ялті договору про створення єдиного економічного простору!) , не тільки не приносять користі, вони шкодять. Щоб зрозуміти, що це не жарт, там треба побувати. Тільки за 2 години мого перебування на цьому острові державний кордон України з боку росіян був двічі порушений: повітряний простір вертольотами, а потім морський – катерами. На що було вкрай неприємно дивитися”.

В інтерв’ю для радіо “Свобода” він сказав, що не вірить у те, що дамба споруджується з метою інженерного захисту території Тамані: “Розумієте, добрі сусіди( а ми ж добрі сусіди, у нас угода підписана з Краснодарським краєм) перш ніж щось роблять, радяться. Як у сусідів: я там паркан хочу збудувати чи стіну, як ти думаєш? А ми ? Ми занадто далеко можемо зайти. Я взагалі вважаю, що у цій дурниці час ставити крапку”.

Зараз на острові Тузлі розташована тимчасова прикордонна застава, бійців розмістили у приміщенні пансіонату Керченського морського порту. Споруджений вертолітний майданчик і облаштовується захисна прикордонна смуга. Туди перекидається військове і прикордонне обладнання. У вихідні на острів перевезуть важку інженерну техніку кримських підрозділів Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України і земельний снаряд з Керченського порту. А в кулуарах кримського уряду кажуть, що у кримчан чи не вперше виникла можливість відчути себе неросіянами і зрозуміти, що російські інтереси можуть відрізнятися від інтересів мешканців Криму чи, зокрема, Керчі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG