Доступність посилання

ТОП новини
22 Вересень 2018, Київ 18:30

“Конгрес руских общин Крима” висуває Леоніда Кучму на третій президентський термін.


Володимир Притула “Конгрес руских общин Крима” висуває Леоніда Кучму на третій президентський термін.

Симферополь, 10 жовтня 2003 - “Конгресc русcких общин Крима” висуває Леоніда Кучму на третій президентський термін. У заяві, поширеній у понеділок в Симферополі, Конгрес заявив, що “для збереження стабільності і ладу в суспільстві та державі” потрібно висунути й обрати на третій президентський термін нинішнього Президента України Леоніда Кучму.

У заяві “Конгресса русских общин Крима” мовиться, що ця організація звернеться до Леоніда Кучми, якого називає “мудрим політичним лідером” і “професійним досвідченим керівником”, з колективним листом від мешканців Криму з проханням підтримати їхню ініціативу про третій термін. Автори заяви адресуються до депутатів Верховної Ради АРК і Верховної Ради України з вимогою підготувати і зробити відповідне подання до Конституційного суду. “Конгресс русских общин Крима” вважає, що перший термін президентства Леоніда Кучми 1994-99 років не може вважатися повноцінним, оскільки Конституція, яка забороняє втретє балотуватися на найвищу державну посаду, була ухвалена лише в 1996 році.

Каже голова “Конгресса русских общин Крима”, депутат кримського парламенту Сергій Шувайников:

“Ми вважаємо, що у цій ситуації реальним кандидатом, який може зберегти стабільність, міжнаціональний мир і порядок в українському суспільстві, є чинний Президент Леонід Данилович Кучма. Ще один фактор, який нам імпонує при всьому критичному ставленні до Президента, - це те, що він певним чином еволюціонував: це і його робота в СНД, і кроки на зближення в економіці і політиці з Росією. Ми, громадяни України російської національності, вважаємо, що для захисту своїх прав та інтересів маємо бути реалістами і прагматиками, і бачимо політичного лідера, який сьогодні може об’єднати усіх”.

Він повідомив, що згадана заява Конгресу була ухвалена на розширеному засіданні виконкому цієї організації останньої суботи. На цьому ж засіданні виникло і рішення про політичну співпрацю Конгресу із кримським відділенням Соціал-демократичної партії України (об’єднаної). Тим часом об’єднані есдеки стверджують, що “Конгресс русских общин Крима” з ними не узгоджував свою заяву і вони її не поділяють. Каже лідер кримських соціал-демократів (об’єднаних) Єфим Фікс:

“Те, що заявляє Конгрес, це їхнє право пропонувати. Я вважаю, що є Конституція і в межах цієї Конституції треба діяти. Відомо, що Президент заявляв, що він на третій термін не піде, а вибори відбудуться в 2004 році. А як це буде, давайте почекаємо внесення змін до Конституції, почекаємо політичної реформи, а там уже буде видно”.

Однозначно проти пропозиції “Конгресса русских общин Крима” кримські праві. Каже голова республіканської організації Української народної партії Олег Фомушкин:

“З одного боку, така пропозиція підтверджує, що Леонід Кучма – проросійський політик, і стає зрозумілим, чому в Криму триває русифікація. З іншого, це дуже схоже на політичне замовлення. Ми категорично проти третього терміну Леоніда Кучми. Ми сподіваємося, що зрештою в Україні буде покінчено з корупцією влади”.

У Постійному представництві Президента України в Криму ініціативу “Конгресса русских общин Крима” не коментують.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG