Доступність посилання

ТОП новини

Нова резолюція щодо Іраку розглядається Радою Безпеки ООН.


Мирослава Гонгадзе Нова резолюція щодо Іраку розглядається Радою Безпеки ООН.

Нью-Йорк, 15 жовтня 2003 - У ці хвилини Рада Безпеки ООН готується до голосування з приводу напередодні запропонованої Сполученими Штатами нової резолюції щодо Іраку. Фінальна сесія переговорів щодо внесення змін завершилась учора пізно ввечері. Попри те, що деякі з 15 країн- членів Ради безпеки ООН не підтримають документ, як прогнозують оглядачі, резолюція все ж буде ухвалена.

Як і очікувалось, Сполучені Штати відмовились вносити запропоновані Францією, Росією та Німеччиною зміни до нової резолюції щодо Іраку. Три держави вимагали зафіксувати у документі чіткий графік передачі влади Іракській урядовій Раді і визначити конкретні дати цього процесу. Посол Росії при ООН Сергей Лавров з цього приводу заявив:

“Спонсори резолюції визначили, що перед тим, як будуть проведені вибори, відбуватиметься поступовий перехід влади, ми хочемо, щоб цей процес був чітко виписаний”.

Автори ж документу залишили без змін формулювання: “Повернути владу людям в Іраку, як тільки це буде можливо”.

Сполучені Штати також наполягають, щоб у резолюції була присутня лише одна дата: 15 грудня, коли Іракська урядова Рада має завершити підготовку графіка ухвалення нової конституції Іраку та проведення загальнонаціональних виборів.

Дипломати Франції, Росії та Німеччини після завершальної стадії переговорів висловлювали своє розчарування, але відмовлялись давати публічні коментарі і чітко визначати позиції при голосуванні.

Очікується, що резолюція отримає необхідні для ухвалення 9 голосів “за”, але до моменту голосування ніхто не береться стверджувати цього остаточно.

Нова резолюція має на меті розширити міжнародну коаліцію для стабілізації та відбудови Іраку. Сполучені Штати та ООН також сподіваються, що вона стане базовим документом у об’єднанні зусиль міжнародної спільноти для відбудови Іраку. Розраховують, що резолюція буде поштовхом для роботи конференції країн-донорів, вона відбудеться в Мадриді наступного тижня. Адміністратор Програм розвитку Організації Об’єднаних Націй Джулія Тафт скзала учора журналістам, що 45 країн зацікавлені в участі у цій конференції і готові внести 2 тисячі мільйонів доларів для реконструкції Іраку наступного року.

За даними Світового банку та Міжнародного валютного фонду, Ірак на період 2004-2007 року потребує для стабілізації економіки близько 36 мільйонів доларів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG