Доступність посилання

ТОП новини

Парламентар-мільйонер створює Партію праці.


Альгімантас Літвінас Парламентар-мільйонер створює Партію праці.

Вільнюс, 16 жовтня 2003 – Цієї суботи, 18 жовтня, у Вільнюсі відбудеться установчий з’їзд Партії праці Литви. Очікується, що главою нової партії стане Віктор Успаских - найбагатіший литовський парламентар. Його майно оцінюється близько 60 млн. літів, або 20 млн. доларів США.

Навесні цього року Успаских змагався змінити виборчу систему в Литві, але головна виборча комісія тоді значну частину з 350 тисяч підписів його прихильників визнала недійсними.

Згідно з Конституцією Литви, половина членів Сейму - 71 обирається в одномандатних округах, а ще 70 парламентарів вибирається в багатомандатному окрузі, тобто за партійними списками.

Парламентар Успаских домагається скасування системи, коли половина Сейму вибирається зі списків партій. “Оця ідея залишилася живою й сьогодні. Вона – одне з програмних завдань Партії праці”, говориться у зверненні парламентаря-мільйонера до суспільства. У зверненні Успаских також сказано: “Основа програми – мрії народу Литви, які не вдалося здійснити навіть впродовж 13 років незалежної держави через особи, які прийшли до влади за партійними списками”. Успаских днями подав у відставку з посади голови парламентського комітету економіки, в четвер Сейм призначив на оцю посаду іншого депутата.

“Те, що в суботу створюється нова партія, яка представлятиме інтереси однієї людини, не дивує”, зазначається в редакційній статті провідного вільнюського часопису “Lietuvos rytas” (“Ранок Литви”). Залишився рік до чергових парламентських виборів. Нові партії створювали і президент республіки Роландас Паксас – Партію ліберал-демократів, і голова Сейму Артурас Паулаускас – Новий Союз (партію соціал-лібералів), який разом з соціал-демократами тепер перебуває у владній коаліції.

Політичний оглядач Вітаутас Рубавічюс вважає, що нові партії і діячі потрібні для того, щоби утримати владу в руках тієї ж політичної еліти. Можна бути певним, ща на посаді глави партії Успаских робитиме на користь держави стільки ж, скільки він робив, керуючи комітетом економіки. І якщо про оці результати виборець може лише здогадуватися, знайдеться чимало людей, ладних плескати й вигукувати “ура” людині, яка знає, як робити гроші, - вважає оглядач Рубавічюс.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG