Доступність посилання

ТОП новини

Навколо відкликання та звільнення Надзвичайного і Повноважного посла України в Польщі Олександра Никоненка.


Зиновій Фрис Навколо відкликання та звільнення Надзвичайного і Повноважного посла України в Польщі Олександра Никоненка.

Прага, 16 жовтня 2003 року.

Українсько-польські дипломатичні відносини переживають, схоже, не найкращі часи. Попри те, що МЗС України відкликав посла Олександра Никоненка, а президент Леонід Кучма підписав указ про його звільнення "у зв''язку з переходом на іншу роботу", залишається багато нез''ясованих питань. І насамперед: що насправді трапилося 25 серпня у Варшаві? Чому так мало інформації з зовнішньополітичного відомства України? Кому вигідне це замовчування? Якщо посол не вчинив нічого протиправного, то чому його усунули? Чому МЗС іґнорує запит комітету із закордонних справ найвищого законодавчого органу України з проханням надати об''єктивну інформацію у справі посла Никоненка?

Є ще багато інших запитань, на які належить дістати відповідь, бо справа тепер уже колишнього Надзвичайного і Повноважного посла України в Польщі Олександра Никоненка набула широкого розголосу. Польська агенція ПАП наводить фрагмент з листа нового шефа української дипломатії Костянтина Грищенка голові Верховної Ради Володимиру Литвину від 9 жовтня, де йдеться про відкликання Никоненка,що є результатом "ситуації, яка набула широкого розголосу в польських та українських мас-медіа і змусила ухвалити рішення про завершення його місії у Варшаві від 11 жовтня".

У середу на моє прохання прокоментувати ситуацію навколо посла прес-секретар Міністерства закордонних справ Маркіян Лубківський сказав: "А що тут коментувати? Президент уже підписав указ про звільнення Никоненка".

До речі, ведучий Роман Чайка з 5-го телеканалу з приводу інформування міністерством, зокрема у справі посла Никоненка, зауважив:

"Попри ніби регулярну роботу Маркіяна Лубківського як речника МЗС, інформація є абсолютно дозованою, вона виходить тільки по вівторках, і все виглядає досить кулуарно...

“Переведений згідно з переходом на іншу роботу”. Я думаю, що такі моменти, взагалі такого рівня скандали є дуже небезпечні, якщо суспільство не матиме адекватної інформації".

Заступник голови парламентського комітету із закордонних справ Ігор Осташ вдруге за останній тиждень скаржився нашому кореспондентові, що МЗС іґнорує вимогу комітету надати інформацію про інцидент з послом: "Я думаю, що це проблема, яка є зараз нагальною для вирішення. Тому що я переконаний, наше зовнішньополітичне відомство повинне працювати прозоро і бути набагато відкритішим".

Журналіст В''ячеслав Піховшек з телеканалу "1+1" з приводу замовчування справи колишнього посла України в Польщі Міністерством закордонних справ України заявив: "Думаю, що МЗС, звичайно, неправильно оцінило ситуацію. Я розумію, що вони зараз у такому реальному стресовому стані, бо на Грищенка після повернення з Вашингтона звалилося все на світі. Але в даному випадку вони, так би мовити, просто прикривають цю історію і наносять трiшечки удар по власній репутації. Вони могли достатньо скупо, інформаційно це діло висвітлити, але в принципі це було б таки прозоро".

Ще один журналіст, цього разу заступник редактора закордонного відділу з престижного польського тижневика "Політика" Адам Шосткевич так коментує ситуацію, пов’язану з колишнім послом Никоненком:

"Ми б дуже хотіли, щоб польсько-українські відносини розвивалися якнайкраще. Це одна з найголовніших справ нашої закордонної політики після падіння комунізму. Ми, журналісти, оглядачі, дуже серйозно трактуємо представників дипломатичної місії незалежної України. А потім не знаємо, що робити, коли чуємо, що ці дипломати перебувають у досить ганебній ситуації. Бо це підриває в очах нашої громадської думки престиж незалежної української держави. А ми б хотіли чогось цілковито іншого: щоб той престиж незалежної України ріс, щоб ми в розмовах на Заході з нашими партнерами з Європейського союзу могли бути ефективними адвокатами незалежної України".

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG