Доступність посилання

ТОП новини

Громадяни екс-Югославiї часто з ностальгiєю згадують колишнього предзидента Йосипа Броза Тiта. Один iз його внукiв, котрий живе у Белградi, забажав пiти слiдaми свого діда.


Михайло Рамач Громадяни екс-Югославiї часто з ностальгiєю згадують колишнього предзидента Йосипа Броза Тiта. Один iз його внукiв, котрий живе у Белградi, забажав пiти слiдaми свого діда.

Белград, 24 жовтня 2003 – Маршал Тiто не дозволяв своїм синам втручатися в полiтичнi справи. Старший Жарко, ветеран Червоної армiї, до своєї смертi 1992 року у Белградi був скромним пенсiонером. Молодший Миша, котрий жив у Загребi, пiсля проголошення незалежностi Хорватiї став дипломатом. Син Жарка Броза Йосип нещодавно став членом Екологiчної партiї Воєводини. Партiю цього року заснував суперечливий бiзнесмен Блашко Ґабрич, який три гектари своєї землi неподалiк мiста Суботица проголосив незалежною державою пiд назвою – Югославiя. Йосип Броз Другий каже, що вiн обурений бездiяльнiстю полiтичних дiячiв та фактом, що хтось хоче скомпрометувати його сiм’ю. Вiн пояснює, що у травнi цього року безпiдставно заарештували його сина, котрого пiдозрювали в причетностi до однiєї злочинної банди. Екологiчна партiя Воєводини не має депутатiв у парламентi. Важко сказати, чи анонiмний внук славного дiда сприятиме зростанню її популярностi.

А Збройнi сили Сербiї i Чорногорiї колишнього маршала нещодавно згадали з глибокою вдячнiстю, оскiльки вiн посмертно вклав у їхнiй бюджет майже 50 тисяч євро. Справа в тому, що армiя на аукцiонi продала сiм “мерседесiв” та вiсiм мотоциклiв марки “БМВ”, якi належали екс-президенту. Представник Збройних сил, котрi пiсля смертi Тiта успадкували його автомобiлi й мотоцикли, вiдмовився подати iмена нових власникiв машин. Цiкаво, що аукцiон на початку цього року вiдклали власлiдок протестiв окремих урядовцiв, котрi стверджували, що йдеться не про будь-якi машини, а про музейнi експонати. Наразi нiхто не протестував.

Колишнього президента поважають і тi, що народилися пiсля його смертi. Преса пише, що молодь у мiстi Ниші найбiльше приваблює елiтний ресторан пiд назвою “Броз”. У ньому поставлений бюст Тiта. Гостi в змозi пити, мiж iншим, вино “поступ” з Далмацiї, яке полюбляв багаторiчний глава держави i партiї, та слухати пiснi з Тiтового часу або уривки його промов.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG