Доступність посилання

ТОП новини

14 людей загинули і понад 800 будинків згоріли вщент у результаті пожежі у Каліфорнії. Ще три тисячі будинків є під ризиком знищення. Пожежники не можуть впоратись з вогнем. У Каліфорнії на цю хвилину оголошений надзвичайний стан


Мирослава Гонгадзе 14 людей загинули і понад 800 будинків згоріли вщент у результаті пожежі у Каліфорнії. Ще три тисячі будинків є під ризиком знищення. Пожежники не можуть впоратись з вогнем. У Каліфорнії на цю хвилину оголошений надзвичайний стан

Нью-Йорк, 27 жовтня 2003 - Від суботи Америка спостерігає найжахливішу з 1991 року пожежу у Каліфорнії. Південь штату охоплений вогнем. Авіаперельоти у зону катастрофи припинені, найбільші автостради блоковані, школи і публічні місця зачинені. Надзвичайні служби штату не справляються з пожежею. Вітер та висока температура повітря сприяють швидкому поширенню вогню. В неділю двоє чоловіків згоріли у своєму авто, намагаючись вивезти своє майно. Власники будинків змушені захищати самих себе.

“Губишся, коли бачиш цей вогонь, знаєш, що твій будинок горить, а вогонь гасить лише одна пожежна машина,”- каже Пол Лі, власник будинку у Сан-Дієго. Мер цього міста попросив людей залишатись вдома і не виходити сьогодні на роботу, щоб хоча б якось допомогти в гасінні пожежі. Досі чинний губернатор Каліфорнії Грей Девіс попросив допомоги у сусідніх штатах.

“Ми ухвалили рішення і очікуємо допомоги від сусідів - Невади та Арізони”, – каже каліфорнійський губернатор. Грей Девіс звернувся також до президента Буша з проханням визнати Лос-Анджелес, Сан Вернардіно, Сан-Дієго і Вентура зоною надзвичайного лиха і надати цим регіонам допомогу з федерального бюджету. Джордж Буш у понеділок заявив: “Ми хочемо допомогти. Це дуже небезпечний вогонь, і ми готові допомогти, чим тільки можемо”.

Із зон стихійного лиха евакуюють людей. Вивозять жителів із Індіанських резервацій, району Каліфонійського університету та Сан Бернандіто. Під ризиком евакуації перебувають також Федеральна адміністрація Авіації, центр контролю якої розміщений у Сан Дієго.

Надзвичайні служби прогнозують підвищення температури, що ще більше ускладнить ситуацію. Врятувати у цих умовах міг би сильний дощ, але його найближчим часом не обіцяють.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG