Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську діти із соціально проблемних сімей відтепер перебуватимуть під постійним наглядом правоохоронців та працівників соціальних служб.


Іван Костюк В Івано-Франківську діти із соціально проблемних сімей відтепер перебуватимуть під постійним наглядом правоохоронців та працівників соціальних служб.

Івано-Франківськ, 31 жовтня 2003 року.

Відтепер в Івано-Франківську щотижня відбуватимуться дні захисту прав неповнолітніх. Таке рішення ухвалила місцева влада. Вже сформована комісія, яка щотижня перевірятиме умови життя дітей у соціально проблемних сім’ях. Учасники комісії не лише захищатимуть щоденні права дітей. Якщо виникне необхідність, то їх забиратимуть до дитячих будинків, а батьків, що не дбають про виховання своїх дітей, позбавлятимуть батьківських прав.

Міський голова Івано-Франківська Зіновій Шкутяк підписав розпорядження про проведення в обласному центрі Прикарпаття щотижня днів захисту прав неповнолітніх. Сформовано комісію, яка має неофіційну назву “Служба допомоги неповнолітнім”. До комісії увійшли представники мерії, соціологи, медики та правоохоронці. Саме вони контролюватимуть ситуацію у так званих неблагополучних сім’ях. А це, як відомо, сім’ї, де батьки - алкоголіки, наркомани або ж такі, що з якихось інших причин не опікуються своїми дітьми. Таких сімей в Івано-Франківську є чимало. Гострою проблемою є також сім’ї, де батьки тривалий час працюють за кордоном, а діти фактично покинуті напризволяще. Ситуацію коментує керівник відділу молодіжної та гендерної політики Івано-Франківського міськвиконкому Володимир Соловйов: “Люди, в яких є проблеми в сім’ях, повинні знати, що вони будуть під постійною увагою не лише нашого управління та управління освіти і відповідно всіх зацікавлених структур. Ця рейдова робота здійснюватиметься постійно”. Цього тижня комісія здійснила свій перший рейд. Володимир Соловйов наголошує: “Якщо існують справді умови, що загрожують життю та здоров’ю дитини, то, звичайно ж, дитина повинна бути вилучена із сім’ї і відправлена або в притулок для неповнолітніх або ж у школу-садок, де можуть перебувати діти від трьох до десяти років цілодобово”. Його слова підтверджує фахівець з питань охорони дитинства міськвиконкому Ольга Дорошенко: “Якщо ж стається так, що батьки не враховують наших зауважень, не стали на шлях виправлення у ставленні до своїх батьківських обов’язків, то ми ставимо питання для вирішення у судовому порядку, щоб забрати дітей від таких батьків”. Однак, як заявляють члени комісії, ще до початку їхньої постійної роботи вже неодноразово були випадки, коли батьки, в яких забирали дітей, знаходили роботу, змінювали спосіб свого життя і починали турбуватися про своїх дітей, усвідомивши, що вони можуть назавжди втратити дитину. Міська ж влада в Івано-Франківську у правильності свого рішення, себто створенні постійно діючої комісії, яка опікуватиметься охороною прав дітей, не сумнівається. Недоглянуті діти, знущання над ними в сім’ях зараз є серйозною проблемою передовсім для великих міст держави. І серед них Івано-Франківськ не виняток.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG