Доступність посилання

ТОП новини

“Світ науки”. Магнітні бурі та їхній вплив на здоров’я людини.


Зиновій Фрис “Світ науки”. Магнітні бурі та їхній вплив на здоров’я людини.

Прага, 3 листопада 2003 року.

Про суть цього природнього явища – трішки пізніше, а спершу про такі факти: під час магнітної бурі вдвоє збільшується число інфарктів та інсультів, загострюються серцево-судинні захворювання. Почуватися гірше може навіть цілковито здорова людина, бо магнітна буря – це ще й стрес.

Щоб краще зрозуміти суть магнітної бурі, треба насамперед уявляти собі, що таке Сонце. А це кипучий атомний котел. Це природна термоядерна станція, що вже багато мільярдів років посилає до Космосу (включно з Землею) практично незмінний потік променевої енергії.

Час від часу внаслідок змін своєї активності Сонце викидає потоки часток, так званий сонячний вітер, і тоді відбувається збурення магнітосфери Землі. Це й викликає магнітні бурі. Вони проявляються не лише в могутньому "глушінні" радіозв"язку, що спостерігалося днями, не лише в спотворенні магнітного поля Землі, а й у специфічних нерегулярних варіаціях в електромагнітному полі, причому в смузі людської вразливості. І від цього природного "агента" поки що навіть формально немає державних служб порятунку і "швидкої допомоги", які б могли запропонувати справді ефективні контрзаходи.

За спостереженнями лікарів, якщо магнітна буря збігається з високим атмосферним тиском, то це може призвести до інсульту, з низьким – найчастіше розвивається інфаркт. Щодо гіпертоніків, то в кожного п"ятого з них може зростати так званий серцевий тиск. Якщо людина хворіє на гіпертонію і її звичний тиск 150х90, то під час магнітної бурі тиск може зрости до 170х120. Геомагнітне збурення є небезпечним для тих, хто любить випити зайве, а також для людей, що мають надмірну вагу.

Щоб пом"якшити дію магнітної бурі, лікарі рекомендують насамперед добре висипатися, пити заспокійливий настій чи відвар трав або лікувальний чай. Напередодні бурі можна також прийняти чверть пігулки аспірину. Лікарі не рекомендують їсти в цей час м"ясо, взагалі важкі продукти, натомість корисною є риба. Варто в цей час відмовитися від авіаперельотів або ж вибирати лише нічні рейси.

Втім, ці поради корисні у випадку, коли ми точно знаємо про початок магнітної бурі. Біда якраз у тому, що передбачити їх вдається за день-два до початку і то на підставі спостережень за сонячними спалахами.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG