Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз готується до саміту Росія – Європейський Союз.


Славко Волинський Євросоюз готується до саміту Росія – Європейський Союз.

Брюссель, 4 листопада 2003 - Керівництво Європейського Союзу готується до саміту ЄС – Росія, який розпочне свою роботу 6-го листопада у Римі. Нинішнього вівторка цій події був присвячений спеціальний брифінг у комісії Європейського Союзу. На підставі цього брифінгу чимало брюссельських журналістів зробили висновки, що саміт буде доволі напруженим і малоефективним, бо як заявив керівник директорату з міжнародних відносин Єврокомісії Герхард Лохан, Росія не цілком адекватно реагує на пропозиції ЄС.

Серед проблематичних тем, які будуть обговорюватись між керівництвом Росії та ЄС, перегляд договору про партнерство і співробітницвто. Москва наполягає на тому, що у зв”язку з розширенням ЄС, цей договір слід переписати і причому підписати його з кожною країною ЄС окремо. Натомість Брюссель рекомендує, щоб договір залишився таким, яким він був підписаний у 1996 році, але доповнений додатковим протоколом про те ,що договір про партнерство і співробітництво поширюватиметься і на десять нових членів ЄС.

Наступне, сказав представник Єврокомісії: “В діалозі між ЄС і Росією не вдається домовитись про підписання Росією “Кіотського протоколу” щодо вжиття відповідних заходів для покращення захисту довкілля.

Євросоюз сподівається, що йому вдасться вмовити Кремль здійснити делімітацію і демаркацію кордонів між Росією і трьома балтійськими країнами: Литвою, Латвією та Естонією. ЄС навіть готовий взяти на себе витрати для зміцнення кордонів і надати відповідну технічну допомогу для спільної охорони та прикордонних пунктів, а також, можливо, скасує для росіян візовий режим.

Один із важливих пунктів переговорів стосується створення між Росією і Євросоюзом спільного економічного простору, однак скандал довкола російської нафтової компанії “Юкос” ламає ці плани . Євросоюз засумнівався у доброму правовому кліматі Росії та існуванні демократичних економічних принципів. Ось що з цього приводу каже представник Європейської комісії Дієго де Охєда:”Відсутність таких принципів приведуть або можуть нас привести не до прогресу у створенні спільного економічного простору, а навпаки віддалити нас від цього процесу”. Далі може бути ланцюгова реакція: припинення формування спільного економічного простору звісно уповільнить вступ Росії до Світової організації торгівлі, додав Дієго де Охєда.

Серед міжнародних тем на порядок денний римського саміту будуть винесені питання: загострення кризи в Іраку, Афганістані і Близькому Сході.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG