Доступність посилання

ТОП новини

В Росії намагаються переосмислити власну історію. І незабаром може статися так, що конкурентом Києва стане Стара Ладога.


Віталій Портников В Росії намагаються переосмислити власну історію. І незабаром може статися так, що конкурентом Києва стане Стара Ладога.

Москва, 5 жовтня 2003 – В Росії намагаються переосмислити власну історію. І незабаром може статися так, що конкурентом Києва стане Стара Ладога. У середу в цьому старовинному містечку під Петербургом побував один з лідерів російської партії влади Борис Гризлов.

Той факт, що містечко Стара Ладога з’явилося на шляху лідера найвпливовішої серед партій влади в Російській Федерації може здивувати, адже під час передвиборчої кампанії партійні діячі, тим більше в ранзі міністра внутрішніх справ Росії, намагаються відвідувати великі центри, щоб зустрічатися з якомога більшою кількістю виборців. В Старій Ладозі виборців майже немає. Це село, село на території Ленінградської області Російської Федерації. Чому ж така увага політичного естеблішменту до цього місця?

До Старої Ладоги почали приглядатися тоді, коли в це село завітав президент Росії Володимир Путін і тоді екскурсоводи сказали президенту, що саме тут знаходилася перша столиця російської держави, саме тут був табір легендарного князя Рюрика. Звичайно, можна здивуватися з такого трактування подій, тим більше, що і держава Рюрика не виглядає такою вже й російською і навіть слов’янською. Як відомо, Рюрик навіть за легендами зовсім не був слов’янським князем.

Однак, як повідомляють з академічних джерел, сьогодні російське політичне керівництво цікавиться Старою Ладогою не випадково. Фінансуються археологічні дослідження в цьому місці, щоб довести, що тут дійсно, як про це вже говорило російське телебачення, була перша столиця російської держави. Саме тут, а не в Києві розпочиналася традиція російської державності. У новому трактуванні історії, з яким ми можемо зустрітися вже за досить короткий період, Київська Русь буде лише територією приєднаною до тієї території, яка зараз знаходиться у складі Російської Федерації. У російському політичному керівництві існують сили, які впевнені :Київ, столиця іншої держави, не може вважатися матір’ю «гарадов рускіх» і таким чином, місце першої російської столиці має бути передане, передане селу Стара Ладога. Ось тому російські політики придивляються до місця, яке ніколи раніше не було добре відоме навіть спеціалістам з російської історії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG