Доступність посилання

ТОП новини

Запорізькі чиновники продовжують гальмувати просування земельної реформи. Факти навмисного зволікання посадовців оприлюднив начальник головного управління земельних ресурсів у Запорізькій області Дмитро Бабмінд.


Леся Кленович Запорізькі чиновники продовжують гальмувати просування земельної реформи. Факти навмисного зволікання посадовців оприлюднив начальник головного управління земельних ресурсів у Запорізькій області Дмитро Бабмінд.

Запоріжжя, 7 листопада 2003 - Через відмову чиновників продавати землю несільгосппризначення Запорізький регіон недоотримав майже сто мільйонів гривень прибутку. Цього року в області продано лише 129 земельних ділянок, державних актів на володіння ними. Найгірше земельна реформа впроваджується в обласному центрі, де, замість реалізації, земля під об”єктами комерційної діяльності здається в оренду. Офіційні надходження від таких операцій мізерні, каже академік Бабміндра.

Д. Бабміндра: “На мій погляд, це все робиться навмисно, тому що, в принципі, для того, щоб отримати земельну ділянку на умовах оренди, витрати для того, хто бере в оренду, не менші, ніж він, наприклад, викупив би. Це вигідно чиновникам. І вони всім розповідають про те, що не будемо продавати земельні ділянки.”

За словами академіка Бабміндри, у розвинених країнах світу земельний ринок є одним з основних джерел наповнення державної казни. Відтак факти відмови з боку чиновників передавати землю в містах, особливо під об”єктами комерційної діяльності, землевпорядники намагаються оскаржити в судах.

Проблемою є й надання інформації щодо проведення операцій з продажу землі. Щомісяця Держкомзем має нагадувати територіальним відділенням про звіти щодо розвитку та регулювання ринку землі. Водночас навчати регіон формувати сучасного землевласника. Адже й від нього в ідеалі залежить створення позитивного інвестиційного клімату в регіоні.

Головний біль Дмитра Бабміндри – інвентаризація землі несільгосппризначення. Наразі така робота проведена лише на половині території, що підлягає продажу. Відповідно не завершена і нормативна грошова оцінка землі, що стане базовою для подальшого оподаткування.

Д. Бабміндра: “І звідси втрачаємо на сьогоднішній день, ми підрахували, десь біля ста мільйонів гривень. Десь 95-96 мільйонів. Якби ми ці 46% земель несільгосппризначення проінвентаризували б і віддали кожному землдевласнику (або землекористувачу) державні акти (або договір про оренду), то ми б мали зовсім іншу картину наповнення бюджетів усіх рівнів”.

Поки що з майже п’ятисот власників державні акти отримали лише 380 осіб. З недбальством чиновників головний землевпорядник області пропонує боротися їхніми ж методами: керівництво управління, яке очолює академік Бабміндра, на часі готує подання до Держкомзему щодо покарання винних у гальмуванні земельної реформи. Дилетанти не повинні займатися земельними питаннями, переконаний пан Бабміндра.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG