Доступність посилання

ТОП новини

Лiдер сербських ультранацiоналiстiв Воїслав Шешель, котрий перебуває у в’язницi Мiжнародного трибуналу у Гаазi, надрукував книжку, якою намагається дискредитувати бiльшiсть нинiшнiх і колишнiх урядовцiв.


Михайло Рамач Лiдер сербських ультранацiоналiстiв Воїслав Шешель, котрий перебуває у в’язницi Мiжнародного трибуналу у Гаазi, надрукував книжку, якою намагається дискредитувати бiльшiсть нинiшнiх і колишнiх урядовцiв.

Белград, 10 листопада 2003 – Суперечливий Воїслав Шешель за часу влади Слободана Мілошевича двiчi перебував за ґратами, згодом вiн став заступником голови уряду. Його називали Мiлошевичевим бульдозером, ба навiть бульдогом, оскiльки вiн виконував так званi бруднi роботи. Незважаючи на те, чи перебував вiн при владi чи в опозицiї, в Шешеля завжди було чимало секретних iнформацiй. Вiн вихвалявся, що має спiвробiтникiв у полiтичнiй полiцiї, в службах розвiдки й контррозвiдки Збройних сил та в державних iнституцiях.

Новою книжкою пiд заголовком “Слон менi повiдомляє” Шешель доводить, що вiн i пiсля скинення режиму Мiлошевича отримував данi про дiяльнiсть урядовцiв. Його iнформаторами були генерали, полiтичнi дiячi, бiзнесмени, професори, журналiсти... Шешель пише, насамперед, про скандали, до яких були причетнi окремi урядовцi. При цьому вiн пов’язує матерiяли, якi надруковані в пресi, iз чутками та своїми спостереженнями й мiркуваннями. Важко розiбратися, де межа мiж фактами й вигадками. Зрештою, Шешель завжди був великим скандалмайстром.

Лiдер ультранацiоналiстiв стверджує, що альфою i омегою у Сербiї упродовж дев’яностих рокiв був Йовица Станiшич, колишнiй керiвник полiтичної полiцiї, котрий нинi також перебуває в гаазькiй тюрмi. Неважко припустити, що в книжцi немає i згадки про членiв Радикальної партiї, котру Шешель досi очолює. Читач мав би вiрити, що ультранацiоналiсти не брали участi в злочинах i скандалах. Книжка не випадково вийшла в час передвиборчої кампанiї. Немає в нiй i вiдповiдi на запитання, чому Шешель добровiльно здався Мiжнародному трибуналовi. Його щоденник завершується 29 сiчня, а Шешель поїхав до Гааги в лютому нинiшнього року. Про те, що тим часом сталося, вiн ймовiрно розповiсть у своїх майбутнiх книжках.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG