Доступність посилання

ТОП новини

Деякі з осквернителів угорських могил у Воєводині потрапили за ґрати.


Василь Плоскіна Деякі з осквернителів угорських могил у Воєводині потрапили за ґрати.

Угорщина, 10 листопада 2003 – У Новому Саді триває слідство у справі паплюження майже 80 угорських могил на єдиному католицькому цвинтарі у Воєводині, яке сталося 28 вересня поточного року. Сербська поліція почала розшуки зловмисників після численних протестів угорської меншини. Однак затримані в цьому ділі юнак і дівчина стверджують, що вчинили паскудство на угорському кладовищі сп’яну.

За ґратами опинилися молодий хлопець і дівчина - учні однієї із загальноосвітніх сербських шкіл Нового Саду. Вони заперечують той факт, що самі здійснили безпрецедентний в цих місцях акт вандалізму на кладовищі по вулиці Футакі в адміністративному центрі краю Воєводина. 17-літній хлопець заявив слідчим, що він з подружкою, мовляв, пошкодив всього кілька надгробків всупереч звинуваченню поліції, що ця пара опоганила 80 угорських могил.

Учень висловив бажання не називати свого імені і попросив пробачення у католицької громади Нового Саду за вчинені дії. Він пояснив, що не мав наміру робити щось лихе на цвинтарі, хіба хотів трохи розважитись. За його словами, крім нього з дівчиною, в той день на кладовищі був ще один гурт з чотирьох-п’яти юнаків. Вони вживали алкогольні напої, щоб, як стверджує затриманий, підняти собі настрій для нічного дебошу.

Отож, у ніч на 28 вересня ці молодики, як пише газета воєводинських угорців “Мадяр спаплюжили 80 католицьких могил, переважним чином угорських. Нічні вандали поперекидали надгробні плити, а висмикнуті з землі хрести повтикали верхівками в ґрунт. Вістка про опоганення католицьких могил у Новому Саді підняла велику хвилю протестів не лише у Воєводині, а й по всій Сербії. Керівники угорських громадських організацій вимагали від міської влади негайно розпочати пошуки зловмисників. Ці вимоги підтримав і мер міста Новий Сад, який від імені усіх жителів пообіцяв навести лад у цій справі. Він додав також, що це місто є рідним не лише для представників якоїсь однієї національності, а всіх городян, що в ньому мешкають. Наразі слідство у цій справі триває.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ



Загрузка...
XS
SM
MD
LG