Доступність посилання

ТОП новини

США вважають, що в Білорусі проводиться систематична атака на неурядові об’єднання та незалежні ЗМІ.


Юрій Свірко США вважають, що в Білорусі проводиться систематична атака на неурядові об’єднання та незалежні ЗМІ.

Мінськ, 14 листопада 2003 року.

"США вважають, що в Білорусі проводиться систематична атака на неурядові об’єднання та незалежні ЗМІ". Таку заяву зробив постійний представник Сполучених Штатів у ОБСЄ Стівен Мінікес, виступаючи на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні. Ця рада заслухала доповідь керівника мінського офісу ОБСЄ Ебергарда Гайкена, який теж назвав події в Білорусі "систематичною атакою на громадянське суспільство".

Американський посол у ОБСЄ нагадав, що з червня 2003 року в Білорусі ліквідували кілька неурядових організацій та незалежних ЗМІ. Беручи під увагу таку систематичну кампанію, наголосив Стівен Мінікес, "просто нелогічно стверджувати, що Білорусь виконує свої зобов’язання". За його словами, заклопотаність викликає ситуація в чотирьох галузях - вибори, неурядові організації, ЗМІ та свобода релігії. "Ми стали свідками серйозного погіршення ситуації з шануванням Білоруссю зобов’язань ОБСЄ", - зазначив Стівен Мінікес.

А в Мінську цієї п’ятниці головна незалежна газета "Народная воля" видрукувала інтерв’ю посла США в Білорусі Джорджа Крола, який заявляє: "Ми зацікавлені передусім в розвитку в Білорусі демократії та ринкової економіки. І, звичайно, багато пов"язано з виконанням білоруською владою відомих чотирьох умов ОБСЄ. Ця позиція США була, є та залишатиметься чіткою".

Білоруська влада у відповідь на таку критику звичайно заявляє, що позиція США є дуже різкою, а ось Європа ставиться до Мінська краще. Сам посол Крол прокоментував це в інтерв’ю радіо “Свобода” так:

”Я насправді не бачив особливої різниці між європейським та американським підходами до Білорусі. Я думаю, що значною мірою є спільний інтерес та спільний підхід - спробувати переконувати Білорусь та інтегрувати її до більш широких процесів розвитку європейської і трансатлантичної спільноти. Ми всі висловлюємо занепокоєність загальмованістю намагань Білорусі інтегруватися до цієї спільноти, а також заклопотаність тим, що Білорусь, яка географічно та культурно є частиною Європи, мала б розвиватися та усвідомлювати себе як складову частину Європи, а не робитися островом зі своїми політичними та економічними стратегіями, які роблять її все менш і менш здатною працювати із зовнішнім світом. Це значить - працювати з європейським та американським світом, де існує велика роль для неурядових організацій, для вільної та відкритої преси, для бізнесу, якому потрібна постійна та передбачувана політика.

Джордж Крол, посол США в Мінську, також наголосив у п’ятничному інтерв"ю газеті "Народная воля", що "політика США стосовно Білорусі не зміниться, якщо не зміниться політика самої Білорусі".

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG