Доступність посилання

ТОП новини

“Юрал Транс Газ” у польській пресі.


Володимир Павлів “Юрал Транс Газ” у польській пресі.

Варшава, 17 листопада 2003 - У польській пресі не вщухає інтерес до підписаної нещодавно угоди про постачання в Польщу газу. Угода була підписана польською державною фірмою “Польський Нафто- та Газовидобуток” і маловідомою угорською фірмою “Юрал Транс Газ”, діяльність котрої у міжнародній пресі пов”язують із так званою російською мафією. Третьою стороною цього договору, а відтак і персонажем загадкової історії, є українська державна фірма НАК “Нафтогаз України”. У польській пресі з”являються натяки, що саме “Нафтогаз України” і міг стати тим посередником, який запропонував Польщі такого сумнівного партнера, як “Юрал Транс Газ”.

У статті “Чи купуватиме Польща газ у мафії?” “Газета виборча” наводить низку фактів з міжнародної преси на тему угорського партнера - фірми “Юрал Транс Газ”. Із цієї публікації можна дізнатися, що засновник фірми Зеєв Ґордон зареєстрований як підприємець у Ізраїлі за тією ж адресою, де містяться фірми Ігоря Фішермана, якого вважають одним з лідерів російської мафії, а також співробітникoм іншого російського мафіозі Семена Могилевича. Обох їх розшукує американське ЦРУ як небезпечних злочинців.

Публікація у найвпливовішій польській газеті не могла залишитися поза увагою і тому 31 жовтня польська фірма видала офіційне повідомлення, у якому надійність фірми “Юрал” пояснюється, зокрема, її співпрацею з “Нафтогазом України” та прийнятими на себе українським концерном гарантіями щодо постачання угорською фірмою газу у Польщу. Неофіційно ж працівники польської фірми пояснювали журналістам, що партнера запропонувала українська сторона і польській стороні нічого не залишалося, як довіритися. На наше прохання до прес-служби польської фірми спростувати чи підтвердити цю інформацію відповіді не надійшло.

Чому поляки опинилися в такій ситуації, що потрібно було терміново підписувати угоду ще й із незнайомим партнером, пояснив 3 листопада щотижневий журнал “Впрост” у статті “Газоголіки”. Автори статті нагадують, що упродовж липня-серпня цього року “Польський Нафто- та Газовидобуток” провадив розмови із фірмою “Сінклар”(Sinclair) про постачання до Польщі у 2004 році понад 2 мільярдів кубометрів газу, необхідного для річних потреб цієї країни. Однак, вже у вересні стало відомо, що фірма “Сінклар” не спроможна виконати своїх зобов`язань і Польща, як пише журнал, опинилася під загрозою, що мільйони поляків та деякі підприємства залишаться без газу та ще й у зимовий період. Тому, як сказав журналові один з анонімних працівників польської фірми, серед її керівництва виникла паніка, котра призвела до того, що в останній момент 28 жовтня була підписана угода з НАК “Нафтогазом України” та угорською фірмою “Юрал Транс Газ”.

У згаданій заяві прес-служби “Польського Нафто- та Газовидобутку” сказано також, що керівництво польської фірми звернеться до угорського та українського партнерів з проханням спростувати скандальні факти, які описує преса.

Однак станом на сьогоднішній день жодної нової інформації у цій справі так і не з’явилося. З’явилися натомість чергові питання, на які немає відповіді , наприклад, скільки платитиме Польща за газ, куплений в угорської фірми? Все та ж “Газета виборча” на своїх сторінках подала неофіційну інформацію, що вартість одного кубометра газу у цьому контракті може коштувати 125 доларів. Для порівняння наводяться дані, що фірма “Сінклар” продавала Польщі газ по 82 з половиною долари за кубометр. Чи це правда, запитує газета, і якщо так, то звідки взялася така різниця у ціні? Поки що польські журналісти терпляче чекають на відповіді.

Але, як показує досвід, на запитання польської преси польській державній фірмі раніше чи пізніше таки доведеться дати відповіді.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG