Доступність посилання

ТОП новини

Майкл Джексон вийшов із в’язниці через 45 хвилин. Чи надовго?


Сергій Драчук Майкл Джексон вийшов із в’язниці через 45 хвилин. Чи надовго?

Прага, 21 листопада 2003 – Поп-виконавець Майкл Джексон, підозрюваний у кримінальному злочині приставання до дітей, здався до в’язниці, як вимагала прокуратура, й відразу вийшов під запоруку в три мільйони доларів, здавши закордонний паспорт. Захист, родичі й прихильники «короля попу» переконані, що звинувачення не підтвердяться. Критики ж уважають, що незалежно від цього в’язничний реєстраційний номер 621785 зіпсує 45-річному виконавцеві решту життя.

Майкл Джексон повернувся в п’ятницю до Лас Веґаса, де він фільмує музичне відео, злітавши приватним літаком на 45 хвилин до Санта Барбари на півдні Калифорнії, щоб сісти до в’язниці – рівнісінько на час реєстрації та оформлення фінансової запоруки. Його підозрюють у численному скоєнні калифорнійського кримінального злочину сексуального приставання до дитини віком до 14 років; кожне скоєння може потягнути до восьми років ув’язнення. Неофіційно повідомляють, що йдеться про приблизно 12-літнього хлопчика, що бував на Джексоновому ранчі поблизу Санта Барбари – тому самому, що його в вівторок понад півдоби обшукували понад півсотні поліціянтів.

Сам Джексон категорично відкидає такі звинувачення, кажуть його представники. Ось як проголосив це його адвокат Марк Ґераґос: «Майкл надав мені повноваження заявити від його імені, що ці звинувачення категорично не правдиві. Він дуже хоче стати в залі суду, а не на будь-якому іншому зібранні, і вислухати ці звинувачення в вічі».

Процес – якщо дійде до суду – може стати одним із найсенсаційніших. Уже нині телеканали годинами передавали в прямому ефірі образки з місцевого летовища, чекаючи, коли ж прилетить Джексонів літак, і відразу забувши про візит Джорджа Буша до Британії й теракти в Стамбулі. А в’язнична світлина Джексона відразу ж розійшлася всім інтернетом.

«Якщо дійде до суду» – бо десять років тому такі звинувачення вже були. Але тоді звинувачення словесні не перетворилися на юридичні: з «тодішнім» хлопчиком Джексон «дійшов позасудової згоди», тобто, як повідомляли, виплатив кілька мільйонів доларів, і той «передумав» свідчити на суді. Цього ж разу, каже окружний прокурор, «нинішній» хлопчик уже співпрацює зі слідством. Допомогти звинуваченню можуть і деякі зміни в калифорнійському законодавстві, запроваджені останніми роками.

Варто додати, що прокурор у справі той самий, що й десять років тому – Том Снеддон. І, як кажуть злі язики, він має з Майклом Джексоном особистий рахунок: коли тодішню судову справу довелося закрити, «король попу» впхав в одну пісеньку в’їдливу згадку про якогось собі «Дома Снеддона» – з різницею в одну літеру… І нині обшук на Джексоновому ранчі стався якраз у вівторок – у день виходу нового альбому виконавця.

Тим часом сам Джексон не заперечує, що має особливе ставлення до дітей: любить він їх, але зовсім невинно. На тому самому ранчі поблизу Санта Барбари при обшуку побачили кімнати, повні іграшок, та шафу, заповнену світлинами хлопчиків. Джексон сам розповів недавно на телебаченні, що полюбляє спати з дітьми в одному ліжку, але нічого сексуального при тому не стається.

Нині те саме стверджує і Джексонова хрещениця Николь Ричі: вона каже, що часто спала в одній кімнаті з Майклом та іншими друзями, коли була мала, і ніколи нічого непідхожого не діялося. Брат виконавця Джермейн Джексон називає всю справу новітнім лінчуванням: «Хотіли побачити його в наручниках? Ось вам, маєте! Але це не надовго, обіцяю вам!», – каже він. А мати, Катерин Джексон, в інтерв’ю німецькому тижневикові «Бунте» натякнула, що за звинуваченнями проти її сина може стояти расизм.

А тим часом як любителі поп-зірки тримають те саме ранчо в облозі з гаслами на підтримку свого улюбленця, критики з розважальної галузі пригадують, як останніми роками популярність Майкла Джексона все падала й без таких тяжких звинувачень. Вони вже зіпсували вихід його останнього альбому; телемережа CBS уже скасувала спеціяльну програму про Джексонову кар’єру, яка мала вийти наступного тижня. І, як уважають деякі експерти з розважальної галузі, й сама кар’єра Майкла Джексона теж опинилася нині під серйозною загрозою.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG