Доступність посилання

ТОП новини

Посол Румунії про українсько-румунські стосунки (історія і сучасність).


Богдана Костюк Посол Румунії про українсько-румунські стосунки (історія і сучасність).

Київ, 1 грудня 2003 року.

1-го грудня цього року Румунія відзначила 85-річчя від дня об’єднання румунських земель в єдину державу. Упродовж двадцятого століття, стосунки між Україною і Румунією складались непросто: від територіальних зазіхань офіційного Бухареста на Буковину – до складних переговорів щодо лінії проходження українсько-румунського держкордону. На жаль, у століття двадцять перше обидві країни вступили, маючи той самий “прикордонний” тягар. Про те, як вони співпрацюватимуть у добу розширення Євросоюзу, розповів журналістам Надзвичайний і повноважний Посол Румунії в Україні Александру Корня.

Проблема острова Зміїного і розмежування Чорноморського шельфу залишаються наріжним каменем у стосунках між Києвом і Бухарестом, і це при тому, що дві сусідні країни підписали дві широкомасштабні угоди про дружбу, партнерство і співробітництво у 1997-му році, “Про режим державного кордону” 17-го червня цього року.

Нагадавши про ці документи, Александру Корня ситуацію з островом Зміїним пояснив наступним чином: “Угода про делімітацію економічних зон і континентального шельфу у Чорному морі між Україною і Румунією є предметом переговорів експертних груп. Уже відбувся раунд переговорів на рівні голів делегацій у вересні цього року у Констанці; не виключено, що у грудні відбудеться наступний раунд, вже на українській території. Належність острова Зміїного Україні зафіксована у документах, і мови про територіальні претензії бути не може”, - наголосив Посол Румунії, і тут же додав, що, за нормами міжнародного морського права, Зміїний – не острів, а скеля: “Це згідно з Конвенцією ООН про морське право від 1982-го року. Морське право – це взагалі така частина міжнародного права, в якій багато чого залежить від географії, конфігурації морів та островів”, - підкреслив Александру Корня.

Журналістів зацікавило також і ставлення офіційного Бухареста до виступів молдовської опозиції, які відбувались у Кишиневі у неділю. Александру Корня повідомив наступне: “Усі ті питання, що виникають нині у Молдові, їх не Румунія створила. Молдова – це проблема не тільки для Румунії, а і для України, для цілої Європи. Це і питання до міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, які відстежують ситуацію у цій країні відповідно до взятих на себе зобов‘язань”, - зазначив Посол Румунії.

На його думку, від порозуміння і співпраці між Україною, Румунією і Молдовою залежить безпека у регіоні Центрально-Східної та Південної Європи, темпи євро-атлантичної інтеграції цих держав.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG