Доступність посилання

ТОП новини

Про вбивство прокурора в Криму.


Володимир Притула Про вбивство прокурора в Криму.

Симферополь, 1 грудня 2003 - Ми вже повідомляли про збройний напад на прокурора Залізничного району Симферополя Василя Романюка. В результаті вибуху гранати нападник загинув, а прокурор помер у лікарні.

За попередніми даними слідства, події у Симферополі розгорталися таким чином: минулої п’ятниці невідомий пройшов до прокуратури Залізничного району, де триває ремонт і була послаблена охорона, і, зайшовши до кабінету районного прокурора Василя Романюка, розпочав суперечку. При цьому відвідувач погрожував гранатою. Прокурор спробував її відібрати, розпочалася боротьба, під час якої відвідувач витягнув чеку і граната вибухнула. Від вибуху нападник загинув, а прокурор отримав дуже важкі поранення. У критичному стані його було доправлено до республіканської лікарні, але за кілька годин, не приходячи до тями, він помер. В Прокуратурі Криму назвали цей напад “терористичним” і повідомили, що 49-річний Василь Романюк вважався одним з найкваліфікованіших оперативних працівників. В органах прокуратури працюють його дружина і син.

Прес-секретар прокурора АРК, старший радник юстиції Анатолій Титарчук повідомив, що за фактом нападу і загибелі прокурорського працівника порушена кримінальна справа. Однак деталі розслідування поки що тримаються у секреті, Анатолій Титарчук: “Порушено карну справу, але вся ситуація, яка проясняється, закривається статтею Карного кодексу України. Тому коментар, я на жаль, дати не можу. Крім некрологу у пресу ми поки що нічого не даємо. Хіба що за кілька днів, коли ситуація дещо проясниться”, - повідомив прес-секретар кримської прокуратури. За словами Анатолія Татарчука, правоохоронцям вдалося ідентифікувати нападника, однак, його ім’я не розголошується.

Тим часом, з поінформованих джерел у правоохоронних органах стали відомі деякі обставини цього інциденту. Зокрема, суперечка між прокурором та його відвідувачем стосувалася вимоги останнього закрити кримінальну справу, незаконно, на його думку, порушену проти його доньки. Згадана особа неодноразово скаржилася на незаконність дій прокурорських працівників, але реакції на ці скарги не було. Тепер ці ж джерела такі дії покійного прокурора називають “неправильними”. Водночас місцеві журналісти звертають увагу на те, що за умов значної корумпованості правоохоронних органів і судової влади в Криму місцеві мешканці практично позбавлені можливості захистити свої права у владних структурах.

Тим часом з Генеральної прокуратури на місця надійшло розпорядження посилити охорону робочих місць працівників. Центр громадських зв’язків Головного управління МВС України в Криму повідомив, що міністр внутрішніх справ України Микола Білоконь віддав наказ про проведення негайної оперативно-профілактичної спец-операції. Таке рішення міністр ухвалив у зв’язку з тим, що останнім часом в автономії почастішали випадки замахів на життя і здоров’я співробітників правоохоронних структур Криму. Для координації роботи силових відомств міністр Білоконь відрядив до автономії свого заступника – начальника Головного управління з боротьби з організованою злочинністю Михайла Маніна.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG