Доступність посилання

ТОП новини

Про конфлікт у Нацраді.


Тарас Марусик Про конфлікт у Нацраді.

Київ, 29 вересня 2003 року.

Тарас Марусик

Як ми вже повідомляли на початку вересня, Президент України Леонід Кучма своїми указами від 7 вересня замінив двох членів Національної ради України з питань телебачення i радіомовлення. На думку більшости фахівців у цій сфері, нові призначення можуть порушити рівновагу всередині цього конституційного органу. Їхній прогноз справдився вже через три дні після призначення Віктора Лешика i Миколи Фартушного. Це сталося на першому засідання оновленої Нацради 10 вересня.

А почався конфлікт з суто організаційного питання. Оскільки серед замінених Президентом України був відповідальний секретар Національної ради України з питань телебачення i радіомовлення, постала необхідність обрання нового відповідального секретаря. Таємне голосування показало, що найбільше голосів – 5 з 8 – одержала Тетяна Лебедєва. Ці результати були підтверджені протоколом лічильної комісії за підписами голови, першого заступника і заступника голови Нацради.

Однак всупереч колективному рішенню Нацради, голова цього органу Борис Холод призначив відповідальним секретарем новачка Миколу Фартушного. Тому 19 вересня Верховна Рада України на своєму засіданні підтримала депутатський запит заступника голови Парламентського комітету з питань свободи слова Юрія Артеменка до Генерального прокурора з проханням перевірити правомірність дій Бориса Холода.

А минулого тижня, 24 вересня, Національна рада України з питань телебачення i радіомовлення на засіданні, яке вів перший заступник голови Нацради Віктор Понеділко, підтвердила наступне: (цитую): “Вважати Тетяну Лебедєву такою, що обрана на посаду відповідального секретаря Національної ради України з питань телебачення i радіомовлення”. І знову за Тетяну Лебедєву поставили підписи 5 членів Нацради.

Здавалося б, конфлікт вичерпаний, однак 26 вересня Борис Холод звернувся до Генеральної прокуратури із заявою з’ясувати ситуацію з поширенням інформації від імени Нацради, що не відповідає дійсності.

Ось як прокоментував цей факт керівник прес-служби Національної ради України з питань телебачення i радіомовлення Микола Гриценко.

Микола Гриценко

Йдеться про те, що 24 вересня 2003-го року із невідомого факсу from.rada.tv.radio було поширено анонімну інформацію про засідання Нацради 10 вересня і про обрання відповідального секретаря Нацради. Прес-служба з цього приводу зробила спростування в тій частині, що дану інформацію розповсюдила не прес-служба Національної ради. Тобто прес-служба проінформувала громадськість, що рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення про обрання відповідального секретаря Національної ради станом на 25.09.2003. до прес-служби не надходило. В зв’язку з цим, голова Національної ради Б.І.Холод у п’ятницю звернувся до Генеральної прокуратури України із заявою про вияснення ситуації щодо поширення інформації від чужого імені.

Тарас Марусик

Як бачимо, тут ідеться про процедуру повідомлення і зовсім нічого не сказано про правдивість чи неправдивість переданої інформації.

Але найцікавіше в цій заплутаній ситуації інше. На моє прохання прокоментувати її і перший заступник голови, і заступник відмовилися, покликавшись на домовленість, укладену минулого тижня між усіма членами Нацради призупинити протистояння, принаймні до завтрашнього засідання. Думки ж голови цього органу Бориса Холода почути не вдалося, тому залишається незрозумілим наступне: згадана заява Холода в Генпрокуратуру – це порушення домовленостей чи ні?

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG