Доступність посилання

ТОП новини

Німецький політолог: поразка демократичних сил в Росії повинна стати уроком для української опозиції.


Надія Кандиба Німецький політолог: поразка демократичних сил в Росії повинна стати уроком для української опозиції.

Німеччина, 9 грудня 2003 - Вибори до Державної Думи Росії можуть стати хорошим уроком для української опозиції, а саме для її ліберальної частини. Таку думку можна почути від німецьких політологів, які продовжують аналізувати голосування в Росії.

Російським лібералам - партії “Яблуко” та Союзу правих сил (СПС) - не до веселощів. Адже на виборах до Держдуми вони зазнали шокуючої поразки. Ці партії так і не подолали п’ятивідсоткового бар’єру, опинившись поза межами парламенту. Говорить берлінський аналітик Александр Отт:

“Російські ліберали виглядають дуже слабо. Вони абсолютно роз’єднані, і їхня проблема полягає в тому, що під час передвиборної кампанії вони так і не змогли виступити спільно”, - зауважив Отт. Більше того, навіть вже після виборів лідер “Яблука” Григорій Явлінський не змінив своєї позиції і заявив, що відмова від стратегічного союзу з СПС була правильним рішенням. Наслідок такої роз’єднаності - втрата будь-якого політичного впливу. Отже, і майбутнє російських лібералів теж не налаштовує на оптимізм, вважають німецькі експерти. Берлінський політолог не виключає, що подібний розвиток може загрожувати і Україні:

“Така сама ситуація спостерігається і серед українських лібералів. Так само як і їхні російські колеги, вони опинилися під масивним тиском державного апарату, який працює виключно в інтересах президента. Тобто, ситуація в Україні дуже нагадує те, що відбувається в Росії”, - сказав Александр Отт. Німецький політолог знову наголосив, що демократичній частині української опозиції не вдасться домогтися своїх цілей, якщо вона не об’єднається, не подолає внутрішніх суперечок та міжусобних чвар. Як зауважив Александр Отт, опозиційним лідерам потрібно забути про особисті амбіції, зосередившись натомість на спільній меті - наступних президентських виборах.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG