Доступність посилання

ТОП новини

Дві американські вчені, вивчаючи щурів, виявили, що нерішучість, сором"язливість можуть скорочувати життя цих тварин більше, ніж на 60 %. У таких тварин також виробляється більше гормонів, що викликають стрес, коли вони перебували в ситуації, де були незнайомі для них предмети


-- no author -- Соня Кавіджеллі і Марка Макклінток із Чікагського університету, досліджуючи 28 лабораторних щурів, виявили, що середня тривалість життя нелякливих тварин в середньому склала 701 день, в той час як неофобні, тобто ті, що бояться нового, жили на 102 дні менше. Боягузливі щурі в новій для них ситуації мало рухалися і не цікавилися новими предметами, сміливці ж демонстрували допитливість, бажання досліджувати.

Соня Кавіджеллі і Марка Макклінток із Чікагського університету, досліджуючи 28 лабораторних щурів, виявили, що середня тривалість життя нелякливих тварин в середньому склала 701 день, в той час як неофобні, тобто ті, що бояться нового, жили на 102 дні менше. Боягузливі щурі в новій для них ситуації мало рухалися і не цікавилися новими предметами, сміливці ж демонстрували допитливість, бажання досліджувати.

Цікаво, що така ж гормональна реакція спостерігається і в сором’язливих і відлюдькуватих дітей. Характерну для неофобів (тих, що бояться нового) поведінку можна виявити вже в 14-місячному віці. Однак, заспокоюють учені, сором’язливість, невпевненість у дитячому віці ще не означає, що ці якості характеру супроводжуватимуть людину і в дорослому віці.
XS
SM
MD
LG