Доступність посилання

ТОП новини

Транспортний експеримент у Запоріжжі зазнав фіаско. Про це повідомив депутат міськради Олександр Смаковський.


Леся Кленович Транспортний експеримент у Запоріжжі зазнав фіаско. Про це повідомив депутат міськради Олександр Смаковський.

Запоріжжя, 10 грудня 2003 року.

Леся Кленович

Запорізьким транспортникам наразі пишатися нічим. Критичний стан справ у цій галузі вже не дивує ані депутатів міськради, ані керівників транспортних підприємств обласного центру, ані пасажирів, каже голова постійної комісії міськради з питань життєдіяльності Запоріжжя Василь Баздир.

Василь Баздир

Сегодня все хотят єздіть бистро, хорошо, удобно, тєпло і т.д.

Леся Кленович

А відтак усе платоспроможне населення користується послугами приватних підприємств міських перевезень. Простіше кажучи, пересуваються на маршрутках, констатує Баздир.

Василь Баздир

І вот получаєтся: трамвайно-троллейбусноє управлєніє, автобусниє паркі, получаєтся, работают в убиток самі сєбє”.

Леся Кленович

Так за три квартали поточного року збитки місцевих АТП становлять понад 30 млн. гривень, а ДКП “Запоріжелектротранс” – майже 40 млн. Свої пропозиції щодо налагодження ситуації вніс депутат міськради, директор АТП-12323 Олександр Смаковський.

Олександр Смаковський

Для того, щоб налагодити стан справ у місті, необхідно терміново налагодити маршрутну мережу. Для цього потрібно обстежити пасажиропотік і, на основі обстеження вже створити нову маршрутну мереж .

Леся Кленович

До речі, обстеженням пасажиропотоку в Запоріжжі міське управління транспорту займається вже кілька років поспіль. Щоправда, здебільшого, принагідно. Висновки дослідників, зазвичай радикально розбіжні. Особливого клопоту міській владі додають приватні підприємства міських перевезень, каже Василь Баздир:

Василь Баздир

Це не секрет, що сьогодні у нас незаконно працюють десь, приблизно, 350-400 машин, що не мають ліцензій, нічого. Просто, як ви кажете, працюють на власника.

Леся Кленович

Такі непоодинокі випадки адміністрація намагається викорінювати. Принаймні, на останній сесії міськради ухвалене рішення про виділення контролерів для допомоги транспортним управлінням. Говорить Василь Баздир:

Василь Баздир

Якщо ці контролери почнуть діяти, працювати спільно з ДАІ, з обласним та міським управлінням, тоді ми дійдемо до цього питання…

Леся Кленович

Ймовірно, “контроль на лінії” в окремих випадках і викриватиме зухвалих “маршрутників”, котрі працюють без ліцензії. Проте загальногалузевої проблеми п”ятнадцятьма контролерами наразі не вирішити. Зокрема щодо розрахунків держави з ДКП “Запоріжелектротранс” за пільговий проїзд городян. Загальна сума боргу на 1 грудня – 32 мільйони гривень. Водночас 24 мільйони підприємство винне компанії “Запоріжжяобленерго” за спожиту електроенергію. І таких прикладів чимало. Однак органи місцевого самоврядування із заздрісною постійністю продовжують копирсатися у справах локального масштабу, залишаючи розв”язання глобальних проблем на розсуд “центру”. На кшталт: “жираф большой – ему видней”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG