Доступність посилання

ТОП новини

Варшавська конференція “Україна у Європі”.


Володимир Павлів Варшавська конференція “Україна у Європі”.

Варшава, 18 грудня 2003 року.

Володимир Павлів

В четвер у Варшаві відбулася конференція під назвою “Україна у Європі”. У роботі конференції, котру вже вдруге організовує польський урядовий фонд “Ноу-Хау”, взяли участь десятки політиків, громадських діячів, незалежних експертів як з Польщі, так і з України. За роботою конференції спостерігали представники дипломатичних відомств низки європейських держав. Від імені Александра Кваснєвського учасників конференції привітав радник польського президента Даріуш Шимчиха.

На відміну від попередньої конференції, яка відбулася у грудні минулого року, у складі української делегації практично не було представників пропрезидентських сил українського парламенту чи Адміністрації Президента. Натомість домінуючу частину становили представники опозиції: блоку “Наша Україна” на чолі з Віктором Ющенком, а також комуністи і соціалісти.

Втім, нікого з них не було серед доповідачів під час першої пленарної сесії на тему: “Європейська перспектива України – виклик для Києва, Варшави, Брюсселя”.

Єдиним доповідачем з українського боку був керівник Міжнародного центру перспективних досліджень та Міжнародного інституту менеджменту Богдан Гаврилишин. І якщо польський доповідач, головний редактор “Газети виборчої” Адам Міхнік зосереджувався в основному на актуальних стосунках Польщі з Європейським Союзом, то Богдан Гаврилишин спробував представити широку картину політичних, економічних та суспільних проблем в Україні за рік до президентських виборів. І хоч проблем, як відомо, є чимало, Богдан Гаврилишин все ж залишав місце для оптимістичних прогнозів і, як сам визнає, робив це цілеспрямовано.

Богдан Гаврилишин

Щоб польська політична еліта зберегла і надалі це бажання таки пробувати тягнути Україну в Європу, то це вже було б позитивно. Від учасників з української сторони можна почути справді щось нового, від тих людей Західного світу, щоб зберегти і їхню віру за те, що треба позмагатися за цей європейський вибір. Це не пошкодило б.

Володимир Павлів

Друга пленарна сесія була присвячена темі “Українські дилеми у контексті розширення Європейського Союзу та НАТО”. Про українські дилема учасникам конференції розповіли, зокрема, депутат Верховної Ради України Іван Плющ та голова Комітету закордонних справ Верховної Ради України Станіслав Сташевський.

“Дилеми української політичної еліти щодо ЄС та НАТО, насправді тут не були ні для кого відкриттям, але постійно їх наголошувати є потреба,” - вважає ведучий цієї пленарної сесії, голова Польсько-українського форуму Генрик Вуєц.

Генрик Вуєм

Якимсь чином потрібно струснути українською громадською думкою в Україні, але не тільки в Україні, але й у Польщі і у Європі: що, коли ми не будемо намагатись змінювати цього сьогоднішнього напрямку, то дистанція між Україною і Європейським Союзом буде зростати. Хіба що відбудуться суттєві зміни в цілій системі управління в Україні, наприклад, так, щоб адміністрація не була підпорядкована одній особі.

Володимир Павлів

Конференція у Варшаві є місцем для обміну думками та інформацією, тому тут не ухвалюються жодні рішення. Важливим є лише те, щоб обмін думками згодом перетворювався у реальні вчинки, покликані змінити ситуацію в Україні на краще.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG